Náš tým má vnitřní sílu, tvrdí David Květoň

05.10.2010 · Martin Stebel
Tři cenné body vydolovali Oceláři v rámci osmého kola extraligy na ledě Litvínova. Zásluhou triumfu v poměru 4:2 poskočili v průběžné tabulce na druhé místo. Premiérovou trefou sezóny se v prostřední části prezentoval David Květoň, jenž nám sdělil několik pozápasových dojmů.

Duel na severu Čech zahájili hosté výborně. V páté minutě se poprvé brankově prosadil v početní výhodě defenzivní ostrostřelec Lukáš Zíb. Radost Ocelářů však neměla dlouhého trvání. Minutu poté bylo zásluhou domácího Hübla srovnáno: "Chtěli jsme začít aktivně a povedlo se nám brzy skórovat. Škoda, že Litvínov hned vyrovnal, měli jsme to lépe ubránit. První třetinu nás domácí docela přehrávali, ale poté už se hrál vyrovnaný zápas a za body jsme moc vděční. Opět jsme museli otáčet nepříznivý vývoj a povedlo se. Asi to svědčí o tom, že náš tým má vnitřní sílu. Litvínov na domácím ledě do dnešního dne letos neprohrál a má docela slušný manšaft," všiml si dvaadvacetiletý útočník.

Vlastní gólovou radost si mohl plnými doušky vychutnat v pětatřicáté minutě, kdy se pohotově prosadil po bleskové spoluprácí celé formace: "Musím ocenit práci Bryana McGregora, který skvěle celou akci připravil. Poté puk putoval k Petrovkovi, jenž mi nachystal ideální nahrávku před branku. Já už měl poměrně snadnou práci a povedl se mi konečně gól," popisoval pohlednou souhru své ofenzivní lajny.

David Květoň během loňského duelu na ledě Zlína

V minulých sezónách nastupoval "Květák" nejčastěji ve formaci s Janem Peterkem a Rostislavem Martynkem, kterého v letošním ročníku v útočném triu nahradil Bryan McGregor. Jak hodnotí souhru s kanadským forvardem? "Bryan je opravdu skvělá posila. Nechybí mu rychlost, má šikovné ruce a je velice silný na puku. Zatím si vzájemně rozumíme a věřím, že tahle spolupráce bude fungovat i nadále," doufá hráč se sedmapadesátkou na dresu.

Značnou zásluhu na vítězství se Severočechy má strážce třinecké svatyně Martin Vojtek, což ostatně potvrzuje i David: "Kokin nás už v minulých zápasech podržel a dnes znovu "vyčapal" body. Měl tam několik výborných zákroků a má velký podíl na výhře. Klobouk dolů," nezapomněl vyseknout poklonu svému gólmanovi.

Novojičínský odchovanec má pověst spolehlivého kanonýra, ovšem do úterního střetnutí jeho brankové konto hlásilo nulu: "Pochopitelně jsem moc rád za letošní první trefu. Dokážu se dostat do šance, ale zakončení zatím trochu pokulhávalo. Doufám, že teď už budu skórovat častěji," přeje si a jedním dechem dodává: "Nemám žádný rituál ani jiný zvyk, jak si přivolat střeleckou formu. Neproběhlo žádné namáčení čepele hokejky v záchodové míse, jak to občas dělávají někteří jiní hráči," směje se závěrem.

Odehrané v 17:00 | Muži