Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Na stará kolena jsem asi dost rychlý, usmál se Petr Vrána po krásné brance do sítě Sparty

01.12.2020 · Daniel Ježek, Martin Stebel
Nedělní zápas proti Mountfiedu vynechal, ale v úterý se vrátil ve velkém stylu. PETR VRÁNA jako správný kapitán čtvrtým gólem vysoko pozvedl ocelářský prapor a při vlastním oslabení zásadně otupil ambice pražské Sparty. Útočník s číslem 20 měl prsty také při přesilovkové trefě Erika Hrni. Dámy a pánové, tohle je kapitán s velkým K!

Také dnes jste inkasovali hned v první minutě. Letos to nebylo poprvé. Čím si to vysvětlit?

Zase nám to tam spadlo. Vždycky si říkáme, abychom nedostali gól hned ze startu, bohužel se to znovu nepovedlo. Musíme se toho příště vyvarovat. Rychlá branka nás může rozhodit, pak se nebudeme muset dostat do tempa a může nás stát zápas. Naštěstí na to Sparta nedokázala navázat.

Týmový duch a morálka jsou nezlomné, znovu se vám povedlo na gól soupeře rychle zareagovat...

Zatím nám to vychází, člověk by si s tím ale neměl zahrávat. Není to jednoduché. Sparta dala rychle gól, nám se povedlo skóre otočit ještě do konce první třetiny, což nám dodalo sebevědomí. Sparta naštěstí nedala další gól, proti takovému týmu by se pak hrálo hodně těžko. Nám tam pak spadla první šťastnější branka, druhý pak uznali rozhodčí po videu.

U letošní premiérové branky Erika Hrni během úvodní přesilovky jsi měl výrazný podíl...

Byla tam střela od modré, šla podél nás všech, nikdo se puku nedotkl. Kotouč se odrazil přímo ke mně. Ostatní na to zareagovali tak, že se otočili k bráně, protože si mysleli, že puk tam někde leží. Skočil ale za ně a já si na poslední chvíli všiml, že Erik stál sám na straně. Proto jsem mu ten puk posunul, on to pak poslal do brány. Celou situaci jsem pořádně neviděl, Matěj ale říkal, že sice stál v brankovišti, ale snažil se ujet, aby nezavázel brankáři. Je to na posouzení rozhodčích, dopadlo to dobře pro nás.

Po úchvatném sólu během oslabení se ti podařil opravdu mimořádný gól...

Taky jsem si říkal, že jsem asi na stará kolena dost rychlý. Abych pravdu řekl, tak jsem to z opakovaného záběru moc neviděl. Asi tam jejich bek trochu zaspal. Dostal jsem se pár kroků před něj a jediné, co mě napadlo, bylo se natlačit před branku. Naštěstí to vyšlo.

Zajímavý moment se odehrál v závěru třetí třetiny, kdy hostující Andrej Kudrna odvolal třinecké vyloučení a udělal tak sympatické gesto fair-play...

Udělal to správně. Já osobně byl hned u toho a hned jsem řval na rozhodčího, že tam nebyl žádný kontakt. Andrej to cítil stejně, odvolal to správně. Není to jednoduché v situaci, kdy člověk prohrává a má možnost přesilovky. Tyto věci se někdy vracejí. Bylo to skvělé gesto od Andreje a štěstí pro nás, že jsme nešli do oslabení.

Už skoro dva roky nejsi ve sparťanském kádru, kdysi jsi tam dokonce zastával funkci kapitána. Vnímáš vzájemné zápasy stále prestižně?

Ještě to pro mě speciální význam má. Podobně jsem to měl i proti Vítkovicím, tam ale už je tým obměněný, ve Spartě stále mám plno známých. Je to vždycky trochu jiné utkání, takhle to ale v hokeji chodí.