Na páteční duel se Zlínem zve Michal Chovan

08.12.2011 · Martin Stebel
Ještě dva extraligové zápasy čekají na třinecké Oceláře před reprezentační přestavkou, kterou vyplní ruský Channel One Cup. V pátek zavítá do Werk arény mužstvo Zlína. Na měření sil proti modrožlutým zve útočník Michal Chovan, jenž stále čeká na první brankovou radost v rámci české nejvyšší soutěže.

Slovenský křídelník nebude na začátek letošní sezony vzpomínat v dobrém. Zlomený palec na levé ruce jej na delší dobu vyřadil ze hry: "Každý hokejista chce hrát a pokud jej zabrzdí takové zranění, na psychice to rozhodně nepřidá. Už jsem ale nějaký čas v pořádku a věřím, že další zdravotní komplikace nenastanou."

Člen širšího reprevýběru naších východních sousedů dosud v Třinci zaznamenal v šestnácti zápasech čtyři brankové asistence, ale premiérovým zásahem se zatím neprezentoval: "Moc dobře vím, že bych se už měl konečně trefit. Umím se dostat do šance, mnohdy chybí jen kousek, ale zatím to tam vůbec nepadá. Věřím, že brzy se střelecký prosadím. Třeba to výjde hned v pátek," doufá rychlonohý rodák ze Zvolena a pokračuje: "Někteří mají různé rituály a pověry, jak přivolat střelecké štěstí. Asi bych taky měl něco vyzkoušet," směje se.

24letý Chovan v současné chvíli nastupuje ve formaci s Ladislavem Kohnem a Jiřím Polanským. Jak hodnotí tuto spolupráci?: "Jsou to oba Top hráči a je radost vedle nich hrát. Jsou to velké osobnosti. Mám šanci se v této lajně mnoha věcem naučit. Každý máme trochu jinou roli, ale vzájemně se doplňujeme," kvituje souhru se svými kolegy.

V pátečním podvečeru zavíta do Třince PSG Zlín. Bude to poslední domácí konfrontace před "reprepauzou". Co očekává od střetnutí proti týmu z Baťova města?: "Zlín je v tabulce blízko nás, proto lze předpokládat velký boj. Česká liga je mnohem vyrovnanější než slovenská, každý může porazit každého. Doma ale nechceme ztrácet body a cítíme povinnost vyhrát. V poslední době jsme měli náročný program a hodně cestování, ale do neděle musíme zamakat a nabrat co možná nejvíc bodů!"