Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Na branky se hrozně nadřeme, snad to brzy zlomíme, věří Václav Varaďa

28.12.2020 · Martin Stebel
Poprvé v sezoně Oceláři na hřišti soupeře nezískali ani bod. Po čtvrtém nezdaru v řadě sice Slezané stále drží tabulkové vedení, ovšem aktuální forma má do ideálního stavu daleko. Toho si je plně vědom hlavní kouč VÁCLAV VARAĎA.

Kde hledat hlavní příčiny neúspěchu v Olomouci?

Finální výsledek pro nás není vůbec pozitivní. Nezačali jsme zápas dobře, z prvních dvou střel jsme inkasovali. V úvodu zápasu jsme nehráli moc dobře, až poté hráči zabrali, srovnali a začali bojovat. Pokračovali jsme v tom i ve druhé části, kdy jsme asi deset minut soupeře mačkali. Bohužel přišly zbytečné fauly, které domácí dokázali potrestat. To byly direkty. Ve třetí části nám nechyběla snaha, ale už jsme to měli těžké. Olomouc vyhrála zaslouženě. Na góly se v těchto dnech neskutečně nadřeme, spoustě hráčů to tam nepadá. Snad to brzy zlomíme.

Významnou roli pravděpodobně hraje také aktuální psychické nastavení...

Kvalita v týmu je. Jde o to, uvědomit si, co je zapotřebí, aby se zápasy zvládly. Můžete někdy hrát moc dobře, uděláte vše na maximum, přesto nevyhrajete. Dnes to ale z naší strany nebylo moc dobré. Věřím, že si to hráči vezmou k srdci. Určité situace si ukážeme a rozebereme během zítřka na videu, abychom pro poslední zápas v roce ve Zlíně byli lépe nabuzení.

Nemalou komplikací je rovněž poměrně rozsáhlá marodka v útočných řadách...

Po zdravotní stránce na tom nejsme dobře, jsme různě pobouchaní, což je v zápasech znát. Už jsme v situaci, kdy máme v kádru sedm hráčů z Frýdku-Místku. Bohužel se stále prosazují prakticky jen hráči z prvního útoku, což je na síle týmu znát. Filip Zadina s Lukášem Jaškem už tady nejsou, aby táhli druhou vlnu scoringu. Stále nemůže hrát Aron Chmielewski, který bude chybět asi měsíc a půl, Miloš Roman bude mimo zhruba měsíc, Tomáš Marcinko by se mohl vrátit někdy po novém roce. Jsme na tom teď dost blbě, ale věřím, že hráči, kteří dostanou příležitost, udělají maximum proto, aby tým znovu naskočil na vítěznou vlnu.

Je nyní ve hře varianta ohledně eventuálního posílení kádru?

Přestupní termín končí v závěru ledna, situaci neustále monitorujeme. Řešíme variantu s posílením mužstva, jelikož brzy se rozběhne Chance liga, a my v současné chvíli máme sedm hráčů z partnerského klubu. Určitě vše pozorně sledujeme, a pokud bude na trhu adekvátní hráčská kvalita, tak kádr doplníme.