Musíme si z prohry vzít ponaučení, tvrdí Rostislav Klesla

13.02.2015 · Martin Stebel
Není každé utkání posvícení. Pátek třináctého nebyl pro třinecké Oceláře šťastným dnem, na vlastním ledě nestačili na houževnatého rivala z Mladé Boleslavi. O některých příčinách prohry byla řeč s kapitánem Rostislavem Kleslou, jenž před začátkem duelu převzal zelenou helmu za nejvyšší počet bodů v Radegast indexu za měsíc leden.

O hlavních důvodech pátečního neúspěchu

Boleslav hrála velmi účinný hokej, my jsme se celý zápas nemohli dostat do tempa. Jsou to zasloužené body pro hosty - Boleslav se bije o desítku a dnes hrála opravdu výborně. Nezbývá, než jim pogratulovat, musíme si z prohry vzít ponaučení a příště ukázat jinou hru. Tento zápas bude třeba rozebrat, ukázat si na chyby a ve Varech to chceme vzít od prvního střídání do svých rukou. Měli bychom hrát poctivě zezadu, trpělivě čekat na chyby soupeře. Je třeba víc střílet a tlačit se do brány, to nám dnes chybělo.

O takticky vyspělém výkonu soupeře

Boleslav sice nezachytila vstup do utkání, ale potom snížili a předváděli zdravě agresivní hokej, hráli velmi účinně. Bylo znát, že mají dobře nastudovanou naší hru. Boleslav dokázala plnit taktické pokyny, vyhrávala většinu osobních soubojů, měli víc puků. Tlačili jsme se dopředu, ale nebylo to z naší strany dobré. Stále jsme jen jezdili okolo branky, málo jsme stříleli, nebylo to ideální. Boleslav vyhrála zaslouženě.

O helmě za lednový triumf v Radegast indexu

Jaký je rozdíl oproti mé obvyklé helmě? Tahle mě na začátku utkání trošku tlačila na hlavě a je zelená místo červené (směje se). Tato statistika vychází ze hry. Obránci stojí před bránou, kam jdou všechny puky. Snažíme se blokovat co to jde, statistiku ale nijak extra nesledujeme. Jsou zápasy, kdy se daří blokovat vše, jindy zase nic. Rozdíl v helmě jsem opravdu nějak nevnímal, jediná odlišnost je v estetice. Trochu rozdíl je v helmě s kamerou, která vám může hůř sedět, ale tahle přilba je naprosto v pohodě.

O receptu na zlepšení herního projevu svého mužstva

Musíme hrát svou hru, která je založena na bruslivosti a napadání. Měli bychom vyhrávat osobní souboje, což nás zdobilo celou sezonu, ale například dnes jsme v tomto směru selhali. Zlepšit musíme i přesilovky, dnes to bylo slabé, nevyužili jsme pět na čtyři, ani pět na tři. Tohle jsou klíčové momenty utkání. Dnešní zápas musíme hodit za hlavu, čekají nás další bitvy před koncem základní části. Budeme se chtít vrátit na vítěznou vlnu a připravit se na play-off, což je nejdůležitější část sezony.