MISTR 2023/2024

Mladí Oceláři sbírali medaile na turnajích v Česku i zahraničí

04.04.2024 · Martina Sikorová
Závěr sezony tradičně patří řadě turnajů, nejinak je tomu i letos. Sedmáci po konci soutěžní části úspěšně bojovali na turnaji ve švýcarské Bellinzoně, čtvrťáci a třeťáci lovili cenné kovy ve Znojmě.

Sedmáci urvali na Memoriálu Enea Droze stříbro

Svěřenci trenéra Jana Mikše si závěr sezony zpestřili na turnaji ve Švýcarsku. Účastníci Memoriálu Enea Droze byli už předem rozděleni do dvou skupin, mladí Oceláři byli zařazeni do skupiny A. Jejich soupeři v základní části tak byly týmy Fribourgu, Ambri, Lugana a Paříže. Turnaj se hrál systémem 2x15 minut, přičemž výsledek každé poloviny se počítal jako samostatný zápas. Hráči s drakem na hrudi v osmi utkáních urvali sedm výher a jako vítěz skupiny si zajistili postup do finále. V něm Oceláři vyzvali pražskou Hvězdu a po velkém boji nakonec prohráli 1:2. Z Bellinzony tak do Třince putovalo stříbro.

Výsledky hráčů 7. třídy

HC Oceláři Třinec - Fribourg-Gottéron Young Dragons 2:1, 1:0

HC Oceláři Třinec - HC Ambri-Piotta 0:2, 1:0

HC Oceláři Třinec - HC Lugano 4:1, 2:0

HC Oceláři Třinec - ACBB Paris 2:0, 2:0

HC Oceláři Třinec - HC Hvězda Praha 1:2

Čtvrťáci vyhráli turnaj ve Znojmě

Hráči čtvrté třídy o uplynulém víkendu bojovali na turnaji ve Znojmě a vedli si naprosto parádně! V základní části si svěřenci trenéra Filipa Ohery poradili s domácím týmem, Boleslaví a Vsetínem, recept nenašli jen na Kolín a Jihlavu. V play off to pak hráči s drakem na hrudi vzali nekompromisně. Ve čtvrtfinále si Oceláři znovu poradili s týmem Vsetína, v semifinále bez inkasovaného gólu vystavili stopku Jihlavě a v zápase o zlato pak přetlačili výběr Znojma.

Třeťáci brali ve Znojmě stříbro

V neděli 31. března se pak do Znojma vydali hráči třetí třídy, kteří na turnaj postavili hned dva týmy. Oba si vedly podobně. Výběry A i B si připsaly po třech vítězstvích, což mladým Ocelářům přihrálo dvě sady stříbrných medailí.