Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Miloš Roman: Chci v každém střídání odevzdat maximum!

19.04.2021 · Martin Stebel
Máme sílu dračí - na Tygry to stačí! Rovněž druhé finálové měření sil dopadlo pozitivním rezultátem pro Oceláře. Pondělní střetnutí se odehrálo v defenzivnějším duchu, ale po závěrečné siréně znovu mohli slavit červenobílí. Rozdílovou trefou se během přesilové hry v závěru prostředního dějství prezentoval mladý slovenský šikula MILOŠ ROMAN.

Máte druhý finálový bod, v čem to bylo jiné než v neděli?

Liberec byl připravený, hrál velmi zodpovědně, hlídal si lépe přečíslení. Neměli jsme nějaký souvislejší tlak. Rozhodla naše lepší disciplína.

Znovu se naplno potvrdilo, že v play off je klíčovým faktorem úspěšná přesilovka...

Rozhoduje každá maličkost, každý jeden souboj, každá přesilovka či oslabení. Je třeba si to vše hlídat a hrát zodpovědně.

Podařil se ti rozdílový gól. Jak rozhodující situace vypadala tvou optikou?

Udrželi jsme puk v pásmu. Paťo Hrehorčák posunul na Davida Musila, ten hru přenesl na střed, kde se to otevřelo. Viděl jsem, že mám místo, tak jsem puk poslal na bránu a mám radost, že to tam spadlo.

Liberec měl v závěru utkání pořádný tlak. Jak vám v tu chvíli bylo?

Šli jsme si za tím. Řekli jsme si, že to musíme udržet, že to nemůžeme pustit. I když Liberec tlačil, snažili jsme se hrát jednoduše. Byla tam snaha posouvat puky jednoduše z pásma.

Dnes jsi v několika případech dokázal krom podpory útoku také zblokovat pár střel soupeře...

Snažím se v každém střídání pomáhat týmu, chci hrát zodpovědně, chci v každém střídání odevzdat maximum. Každý hráč ví, že takové maličkosti mohou být rozhodující. Když se naskytne možnost zblokovat střelu, nepustit jí na branku, tak jdu do toho. Tyhle detaily pomáhají vyhrát zápasy. Každý z nás by v tom měl pokračovat.

Jak nastavit správně hlavy na odvety pod Ještědem?

Druhý zápas je za námi, teď máme dva dny na regeneraci. Připravíme se zodpovědně. Čeká nás nový zápas, začíná se od stavu nula nula. Musíme být na další souboj psychicky připravení.