Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mazanec po Spartě: Z naší strany výborně sehrané utkání

16.11.2022 · Adam Sušovský
Dvakrát mu v zápase pomohla branková konstrukce, sám proti nebezpečnému soupeři vytáhl několik výborných zákroků: Oceláři druhé vítězství v sezoně nad Spartou opřeli o perfektní výkon brankáře Marka Mazance, který po výhře 2:1 odpovídal na otázky novinářů.

Podruhé v sezoně se vám povedlo porazit Spartu, jak těžký zápas to tentokrát byl? 

Ohromně těžký. Měli jsme horší vstup do utkání, Spartě jsme dovolili nějaké šance. Naštěstí jsme z nich neinkasovali a pak jsme na tom mohli dál stavět. My totiž šance proměnili, super pro nás. 

Umíš si vysvětlit, proč vás Sparta zejména na začátku dokázala přehrávat?

Začali výborně. My jsme ztráceli puky na modrých čarách a oni zvládali hru rychle otáčet. Nestíhali jsme se s nimi tolik vracet, ale takhle těsně po zápase těžko víc říct. Trenéři se na to musí taky podívat, my si k tomu zítra taky něco řekneme. 

Pomohla ti tyčka, velkou šanci pak měl i Adam Polášek, který jel na tebe sám a pak se snažil několikrát neúspěšně dorážet přes tvůj beton. Nemáš v něm po těch jeho ranách díru?

Asi ne, když nedal gól (směje se)

Jak těžké bylo v tu chvíli udržet beton na ledě a všechny ty dorážky ustát?

Abych byl upřímný, ani si na to moc nevzpomínám. Vím, že byl na mě nájezd a pak mě tam někdo mlátil hokejkou do betonu, ale jestli ty dorážky byly dvě, tři... To už ti nepovím. 

Následovala z nenápadné akce branka Samuela Bučka, Oceláři vedli 1:0 a najednou začali zápas kontrolovat, že?

Určitě nám to pomohlo v hlavách, kluci si začali víc věřit a na ledě to bylo vidět. Od nějaké desáté minuty to bylo z naší strany výborně sehrané utkání. 

Krušné momenty si zažil ještě na konci druhé třetiny, nejprve tvá nepřesná rozehrávka, po které se snažil střílet na branku Miroslav Forman. Co se stalo? 

Já jsem se dostal zbytečně pod tlak, dlouho jsem na puku přemýšlel, co s ním budu dělat. Chtěl jsem to dát bekovi, ale ten byl obsazený. Chtěl jsem to dát útočníkovi, ten byl taky obsazený. A najednou jsem nevěděl, co s tím. Tak jsem chtěl napadající hráče přehodit vzduchem, sjelo mi to z hokejky a pak už to bylo...  Pak už jsem to jen hasil. 

A pak dlouhý tlak Sparty v pásmu, na jehož konci jsi zůstal v sedě na ledě a vypadalo to, že se ti dýchá hodně těžce...

Tam mi bylo ouvej, to se přiznám. Šel jsem do laktátu, kluci ale výborně blokovali střely. Motali to kolem, ale dostali se asi jen k jedné střele, takže velký dík i klukům přede mnou. 

Nakonec jsi v zápase inkasoval jen jednou, Miroslav Forman trefil svou ránu parádně do horního růžku. Viděl jsi puk dobře? 

Viděl jsem. Byla to střela, jakou bych chtěl chytat. 

Je na Ocelářích vidět, že se vracejí ke své staré dobré hře?

Nechci předbíhat, jdeme zápas od zápasu. Na každý se připravujeme stejně, bavíme se o systému, o detailech. Nechci ale mluvit o starém dobrém Třinci. Prostě nám to teď lepí, vyhráváme zápasy, sbíráme body. To jediné je podstatné.