Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Samuel Buček: Hrajeme srdcem, jeden za druhého!

16.11.2022 · Adam Sušovský
Před měsícem proti Spartě v extralize debutoval, teď ji pomohl porazit svým prvním gólem před třineckým publikem. Útočník Samuel Buček byl jedním z důležitých aktérů druhé reprízy jarního finále, to jeho gól na 1:0 nastartoval po vlažném startu Oceláře k dalšímu skvělému výkonu.

Ráz extraligovému šlágru se Spartou dala akce jako vystřižená z hokejové učebnice. 

Oceláři sice nezachytili lépe začátek zápasu, ale šli jako první do vedení. A to díky brance Samuela Bučka, který v patnácté minutě propálil brankáře Jakuba Kováře bezprostředně po vyhraném vhazování. Přesně tak, jak si Oceláři chvíli předtím naplánovali. 

"Než jsme se na to buly postavili, Vlado (Dravecký) mi říkal, ať se postavím na střelu. Vyhrál ho výborně, prudce, přesně na hokejku. Měl jsem dostatek času si puk zpracovat a ještě se podívat, kde má obránce mezeru mezi betonami. A přesně tam jsem vystřelil, pak už si puk cestu do sítě našel. Jsem za tenhle gól moc rád," prohlásil Samuel Buček. 

Z trefy do sítě Sparty, proti které v extralize před měsícem debutoval, měl dvojnásobnou radost. Byl to jeho druhý gól v sezoně, ale zároveň úplně první před skvělým třineckým publikem. A ve šlágru proti hodně nepříjemnému soupeři velmi důležitý. 

"Prvních deset minut jsme se do toho po delší pauze hůř dostávali, nebylo to z naší strany dobré. Mazi (Marek Mazanec) nám ale svými zákroky dal šanci, pak mi to tam spadlo a to nás nakoplo. Hned na to pak dal Martin Růžička v přesilovce ještě druhý gól a už jsme byli na vlně," líčí Buček o zápase, který Třinec nakonec vyhrál 2:1. Oceláři tak zvládli i těžký závěr, kdy se Sparta snažila skóre dotahovat. 

"Hrajeme srdcem. Kluci v kabině jsou tady super, všichni hrajeme jeden za druhého. V týmu máme množství zkušených, výborných hokejistů, kteří ví, jak se v takových chvílích mají zachovat. Jsem rád, že to tak je a že tady s nimi můžu být," říká Buček. 

"I já se cítím každým zápasem lépe a lépe. První zápasy z mé strany nebyly ideální, ale všechno chce svůj čas. Snažím se na sobě pracovat každý den, abych byl prospěšný týmu. Aby Oceláři vyhrávali."

Celý rozhovor s útočníkem Samuelem Bučkem si můžete pustit také v přiloženém videu.

×
Dnes v 19:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha