Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Růžička: Věřím, že nám to znovu bude fungovat!

21.11.2017 · Martin Stebel, Radim Sajbot
Kanonýr je zpátky! Tři zápasy kvůli zdravotním problémům vynechal, ale evidentně nic ze svého ofenzivního rejstříku nezapomněl. Pro úterní souboj na ledě Chomutova měl na dresu kapitánské céčko a svou družinu také díky dvěma gólům a asistenci dotáhl ke třem cenným bodům. "Potýkáme se s marodkou, ale síla kádru je i díky mladým klukům stále dost velká," hlásí Martin Růžička.

Po třech zápasech, kdy jsi kvůli zdravotním obtížím nehrál, byl dnes zcela patrný velký apetit do hry...

Chuť byla opravdu veliká, těšil jsem se. Po fyzické stránce jsem na tom ještě nebyl nejlépe, ale naštěstí to dopadlo dobře a vyhráli jsme.

Základem úspěchu dnes byla výborně sehraná první dvacetiminutovka...

Minule na Spartě nám první třetina naopak nevyšla, dnes jsme chtěli zahájit trochu jinak. Napadaly nám góly, což je vždy dobré pro sebevědomí.

Tvoje trefa na 3:0, to byla velká paráda. Sólo přes půl hřiště, téměř slalom okolo třech bránících soupeřů...

Něco takového zkoušíme při tréninku. Bylo jasné, že hráči Chomutova budou na modré čáře stát, těžko se tam kličkuje, proto jsem zkusil puk prohodit. Za stavu 2:0 si takovou věc můžete dovolit snadněji.

Co se stalo ve třetí třetině? Polevili jste, Chomutov hrál skoro neustále přesilovky a najednou to ještě mohlo být velmi napínavé...

Úplně zbytečně jsme připustili drama. Byly to všechno fauly holí, včetně mého provinění. Mrzí nás to i kvůli Hamasovi, který chytal výborně. Chomutov snížil při přesilovce pěti proti třem a mohl to ještě být pořádný nervák.

Oceláři mají poměrně velkou marodku, přesto se i s mladším kádrem daří vozit body z venkovních zápasů. Síla týmu je velká, že?

Potýkáme se s marodkou, ale máme tady několik šikovných kluků z Frýdku či z juniorky, kteří mají své kvality. Je to pro nich ideální šance, aby se ukázali. Už v minulých zápasech dokázali, že mají potenciál. Musí se v extralize trochu otrkat a budou příslibem do budoucna.

Trenéři dali znovu dohromady útočnou formaci Rákos, Marcinko, Růžička. V úvodu sezony to fungovalo výborně, teď se zdá, že ta správná "chemie" mezi vámi nevyprchala...

Asi nám to znovu klape, protože to umíme vyjádřit gólově. Takto jsme spolu hráli už v přípravě a na začátku sezony. Pár zápasů nám možná nevyšlo, tak nás trenéři rozdělili, ale teď jsme zpátky při sobě a věřím, že to znovu bude výborně fungovat!

Prohlédněte si videozáběry nejdůležitějších okamžiků z úspěšného duelu Ocelářů v Chomutově ZDE