Martin Růžička: Rozhodla jedna chyba

29.11.2022 · Daniel Ježek
Potřetí v tomto ročníku se Oceláři utkali se Spartou, po dvou výhrách tentokráte museli zkousnout těsnou prohru 0:1, kdy domácím minutu a půl před koncem tři body přisoudil Horák. Příčiny neúspěchu hledal kapitán Martin Růžička.

Je to sice teprve polovina základní části, ale taková prohra mrzí, že?
Samozřejmě to mrzí. Chtěli jsme vyhrát, odvést si body. To se bohužel nepovedlo. Teď to v nás vře, udělali jsme chybu minutu a půl před koncem a prohráli jsme.

V utkání moc šancí nebylo, bylo to takové opatrné.
Byl to takový play off zápas. Myslím, že oba týmy chtěly vyhrát. Známe se moc dobře, navíc mají nové trenéry. Vyhrává pevná defenzíva, to bylo dnes vidět.

Jiný styl hokeje jste nečekali?
My víme, co máme hrát. Proti týmu Sparty s novými trenéry jsme letos ještě nehráli, v předchozích dvou utkáních tam ještě nebyli. Trenéra Hořavu známe z minulé sezony, mají tam ale ještě jednoho dalšího trenéra, který mohl přinesl nové věci. Hráli hodně do defenzívy.

Našel bys rozdíly oproti první dvěma zápasům?
Nehonili se tak do útoku, čekali na chyby a dobře bránili střední pásmo. Nakonec ta jedna chyba rozhodla.

Potřetí ze čtyř posledních utkání bez bodů, je to souhra okolností nebo vidíš nějaké problémy?
To bych úplně neřešil. Pro nás je důležité, abychom zvládali zápasy, to nám v poslední době, kromě Litvínova, nevyšlo. To je pro nás alfa a omega. Jestli to budu já, nebo kdokoliv jiný v týmu, to je úplně jedno. My jdeme za tím, abychom uspěli.