Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Růžička: Doufám, že v kvalitních výkonech budeme pokračovat!

16.10.2016 · Martin Stebel
OSTRAVA - Tohle bylo optimálně načasované probuzení muže s pověstí kanonýra! V posledním utkání úvodní čtvrtiny základní části letošního ročníku extraligy konečně gólově "explodoval" hráč, od kterého se brankové příspěvky očekávají. MARTIN RŮŽIČKA naplno demonstroval svůj potenciál a díky střeleckému instinktu se výrazně podílel na cenném vítězství na ledě krajského soka.

Martine, výsledek vypadá naprosto přesvědčivě, ale asi se shodneme, že pro domácí je to skoro až kruté...

Výsledkově to vypadá jednoznačně, ale nebylo to vůbec jednoduché utkání. Vítkovičtí dobře bruslili, tlačili se do branky, hlavně díky Šimonovi máme tři body. Když dáte pár gólů, soupeře to utlumí, ke konci už Vítkovice trochu rezignovaly.

Před dneškem jsi měl na kontě dva góly, dnes se podařil hattrick. Čím si vysvětluješ střelecké probuzení?

Přiznám se, že neznám důvod. Máme čtyři vyrovnané útoky, dnes to jednoduše vyšlo zrovna na nás. Dnes se mi střelecky dařilo, ale jsem hlavně rád, že se nám daří týmově. Neřekl bych, že jsem se cítil nějak vyjíměčně dobře, prostě to tam napadalo.

Oceláři dnes vyhráli navzdory skutečnosti, že Vítkovice byly střelecky výrazně aktivnější. Domácí vyslali na Šimona Hrubce dvojnásobný počet střel.

Moc často jsme dnes nestříleli, na tohle klademe důraz už v kabině před zápasem, abychom byli aktivnější, ale naštěstí Šimon totálně zavřel branku a nějaké góly jsme nasázeli. Pomáhali jsme si vzájemně. Tohle je výhra celého našeho kolektivu.

V Třinci od tebe všichni čekají gólové příspěvky, což je vždy trochu psychická zátěž...

Když všichni od vás čekají góly a nepadá to, není to příjemná věc. Když nedáváte góly, sebevědomí klesá. Nezaobíral jsem se tím, snažil jsem se myslet pozitivně. Hlavní je, že se dařilo týmu a v kabině vládla pohoda.

Po návratu z Ruska jsi po delší době znovu ochutnal bouřlivou kulisu hutnického derby...

Atmosféra byla opravdu výborná, derby je pokaždé něco speciálního pro hráče i diváky. Neřekl bych, že jsem se vyhecoval jen díky kulise, ale přiznávám, že to bylo moc příjemné prostředí.

Po úvodní čtvrtině extraligy máte na kontě úctyhodných 32 bodů. To je velice slušný start do sezony.

Může panovat spokojenost, bodů máme docela dost, je to parádní základ do zbytku sezony. Doufám, že v kvalitních výkonech budeme i nadále pokračovat!