Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Gernát: Nedíváme se moc dopředu, chceme vyhrát další zápas

21.03.2021 · Martin Stebel
To byla jízda, to byli znovu praví Oceláři! Také druhé střetnutí čtvrtfinále přineslo jednoznačný triumf party okolo kouče Václava Varadi. Stejně jako v sobotu, rovněž tentokrát třinečtí hokejisté zdolali Kometu pětibrankovým rozdílem. Duel číslo dvě hodnotí MARTIN GERNÁT, který se podílel na dvou trefách.

Máte druhou čtvrtfinálovou výhru. Začátek ovšem lépe vyšel hostům...

Začátek nebyl nejlepší, dostali jsme rychlou branku. Řekli jsme si, že musíme hrát náš útočný hokej. Dobře bruslit, hrát s kotoučem. To se povedlo a ještě do první přestávky jsme skóre otočili. Druhá branka v závěru třetiny nám hodně pomohla, tým hodně nabudila. Ve druhé části jsme zápas otočili, pomohli si přesilovkami a zvítězili.

Prohrávali jste 0:1, poté hostující Schneider netrefil prázdnou branku. Ulevili jste si hodně?

Bylo by to nepříjemné, kdyby vedli o dvě branky. My ale máme velmi silný tým a věřím, že bychom i tento nepříznivý stav otočili. Ten gól ale nepadl a my v dalším střídání udeřili. O tom je hokej, neproměníš šanci a pak hned inkasuješ. My se snažíme vyvarovat chyb. Začátek byl trochu těžší, pak jsme se ale odrazili k lepšímu výkonu.

Byl nedělní zápas v něčem odlišný oproti utkání číslo jedna?

Snažili jsme se hrát náš hokej, jak ho máme nacvičený. Včera jsme v přesilovkách dali jednu branku, dnes čtyři. O to byl ten výkon lepší. Věřím, že jsme prolomili smůlu v přesilovkách z konce základní části a bude to tam padat i dál.

Velkou oporou Ocelářů byl znovu Ondra Kacetl. Včera čisté konto, dnes také výborný výkon...

Ondra pro nás představuje super oporu v brance. V obou zápasech chytal skvěle, týmu hodně pomáhá. Není to ale jen o jednom hráči, musíme si pomáhat všichni, jak on nám, tak my jemu blokováním střel. Když Ondra dobře zachytá a my dokážeme dát branky, tak to představuje klíč k vítězství.

Co říkáš na jeho zákrok při přesilovce Komety, kdy v jasné šanci vychytal Zaťoviče?

V přesilovkách, kdy se dostanou do přečíslení, tak Ondra asi čekal, že to ještě půjde křížnou přihrávkou na střelu do prázdné. Předpokládal to, proto se dokázal přesunout. Určitě to byl zákrok zápasu.

Máte dvě výhry, ale do semifinále stále zbývá učinit dva kroky...

Ještě není konec, jdeme postupnými krůčky. Nedíváme se nijak dopředu, chceme vyhrát další zápas. Na ten se poctivě připravíme, abychom dokázali Kometu zdolat. Pak se uvidí, co bude dál.×
Dnes v 16:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Oceláři Třinec