Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mario Cartelli: Když nevyužijeme přesilovky, nemůžeme vyhrát

07.02.2010 · Martin Stebel
Gólové soužení Třince nebere konce. Rovněž v nedělním střetnutí s lídrem z Plzně nedokázali Oceláři prolomit střelecké trápení a západočeskému sokovi podlehli 1:3. Jedním z nejaktivnějších hráčů domácího celku byl Mario Cartelli, který v minulých sezónách oblékal modrobílé plzeňské barvy.

Mario, play-off se kvapem blíží a každý bod má velký význam. Čím si osobně vysvětluješ dnešní neúspěch?

Celý zápas byl velmi vyrovnaný, ve druhé části jsme byli dokonce lepším týmem, ale bohužel oni dali tři góly, my pouze jediný. Když k tomu připočteme naše trápení v přesilovkách, tak tohle rozhoduje zápas. Plzeň má velmi dobře organizovanou hru a proti tomu se těžko prosazuje. To ale není výmluva. Naše střelecká nemohoucnost dnes rozhodla…

Jak už jsi avizoval, dnes se opět nedařily početní výhody. Kde je podle tebe "zakopaný pes"?

Těžko hledat důvody. Přesilovku pět na tři je třeba určitě využít. Bylo tam z naší strany několik dobrých příležitostí. Já sám jsem měl asi dvě přesilovkové šance. Jednou to šlo těsně vedle brány, druhou ránu mi gólman na poslední chvíli zalehnul. Početní výhody jsme pilovali dopoledne na tréninku a tam to vypadalo velmi nadějně. Pokud nevyužijete tolik přesilovek, nemůžete pomýšlet na výhru…

Mario Cartelli

V plzeňské defenzívě jsi odehrál několik sezón. Byl pro tebe dnešní vzájemný duel prestižnější záležitost?

Proti bývalému klubu chci určitě vyhrát a vytáhnout se. Dnes jsem se snažil vyburcovat a ukázat v dobrém světle. Neřekl bych ale, že to beru nějak víc prestižně než ostatní souboje. Snažím se hrát naplno proti každému soupeři.

Proběhlo před zápasem nějaké hecování s bývalými spoluhráči?

(směje se) Hecování neproběhlo, jen jsme se pozdravili při rozbruslení. Pouze jsme si řekli, jak se daří a další drobné věci ze soukromého života. Mám v Plzni s některými kluky velice dobré vztahy. Odehrál jsem tam šest sezón. To je docela dlouhá doba.

Plzeň letos v extraligovém peletonu dominuje. Jak důkladně sleduješ počínání svého ex-zaměstnavatele?

Samozřejmě docela bedlivě sleduji, jak se Plzni daří. Mají velice vhodně vyvážený tým s mladými kluky, kteří jsou výborně bruslařsky připravení. Předvádí velmi jednoduchý, ale účelný hokej. I bez Martina Straky hrají výborně. Abych ale řekl pravdu, jsem moc vděčný za angažmá tady v Třinci. Zde se cítím doma. Chci bojovat za tento tým. Třinec je pro mě jasná jednička.

Blíží se přestávka, kterou vyplní olympiáda ve Vancouveru. Máš předběžnou představu, jak bude vypadat program Ocelářů během této delší extraligové pauzy?

Po zápase v Litvínově budeme mít asi pět dnů volna. Potom ale musíme tady na zimáku opravdu tvrdě trénovat. Bude to myslím velká dřina, protože chceme stále pracovat na vylepšení fyzické kondice. Nepochybuji, že na tréninku se znovu bude třeba důkladně zaměřit na přesilovky a taky hru v oslabení. V těchto herních variantách máme v současné době značné rezervy.

×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec