Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marcinko: Na štěstí nevěřím, správné věci přicházejí z poctivé práce

28.03.2023 · Adam Sušovský
Třinecká cesta sezonou pokračuje, Oceláři z cesty odškrtli dalšího soupeře: Ve čtvrtfinále zdolali v šesti zápasech Spartu a míří na Pardubice. Hrdinou série byl Tomáš Marcinko: Část zápasů vynechal, přesto byl jejím nejproduktivnějším hráčem. "Věříme si," řekl po postupu slovenský lídr!

Jak bys zhodnotil úspěšnou sérii se Spartou?

Byla to náročná série. Je třeba dát respekt taky Spartě, nedala nám nic zadarmo, museli jsme si to zasloužit. Tak to v play off bývá. Rozhodla naše bojovnost. Rozhodlo, že jsme více chtěli. Máme z toho radost. 

Jeden zápas jsi vynechal kvůli narození syna, další kvůli předčasnému vyloučení a třetí vinou disciplinárního trestu, přesto ses stal nejproduktivnějším hráčem série. Jak jsi ji prožíval? 

Byla to sinusoida. Chvíli jsem byl nejšťastnějším chlapem na světě, pak se stalo to, pro co není omluva. Ale zvládli jsme to, to je teď podstatné. 

Jak ses cítil při sledování pátého zápasu z hlediště?

Bavme se spíš o chlapcích, kteří to tam uhráli. Kloubouk dolů před tím, jak tam bránili. Nechci mluvit o tom, jak jsem to prožíval já. Udělám všechno pro to, abych podobné věci neopakoval. 

Čím jste Spartu přehráli?

Chtěli jsme hrát hlavně silnou defenzívu. Věděli jsme, že šance přijdou a že máme velikou příležitost je proměňovat, protože si věříme. Pramenilo to z toho, že jsme hráli jednoduše u nás v pásmu. 

Vítězný gól posledního zápasu padl po krásné kombinaci do prázdné branky, kterou jsi sám začal patičkou. Takhle jsi to hrát chtěl?

Byla to náhoda… Cítil jsem puk a chtěl jsem ho tím směrem posunout, naštěstí to prošlo až k Růžovi a ten to buď umí trefit, nebo hledat volného hráče na zadní tyčce...

Trenér Zdeněk Moták přitom před zápasem v žertu říkal, že bez tebe tým vždycky dokázal vyhrát, tak by tě mohl nechat sedět i tentokrát...

Slyšel jsem to, já dostal takové zprávy taky od kamarádů. Byl jsem dneska vděčný za každou roli, klukům jsem před zápasem říkal, že děkuju za to, že můžu hrát. Mrzelo mě, že jsem je oslabil. Dnes jsem byl součástí mozaiky, celého úspěšného týmu, jeho součástka. 

Bylo výhodou, že Oceláře před sérii nikdo nepovažoval za favority?

My si věříme. Nic se neděje z náhody a štěstí, tomu já navěřím. Správné věci přicházejí z poctivé práce a disciplíny. 

V semifinále jdeme na Pardubice, co máme čekat?

Silný tým. Nebude to o nic lehčí jako proti Spartě, ale to je play off a hokej. Poctivě se na ně připravíme. 

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno