MISTR 2023/2024

Manželka hokejového mistra z Třince Katie Kohn říká: „Spojili jsme se, abychom pomohli obětem z Jaroslavle“

12.10.2011 · Tisková zpráva
Katie Kohn, manželka třineckého útočníka Ladislava Kohna, v České republice organizuje iniciativu Love for Lokomotiv, která se po celém světě snaží získat peníze pro pozůstalé obětí leteckého neštěstí ruského hokejového týmu z Jaroslavle.

„Tato tragedie samozřejmě silně otřásla celou hokejovou komunitou. Manželky i přítelkyně s rodinami to po boku hokejových profesionálů nemají jednoduché. Tento tvrdý sport se stal i našim životním osudem. Dlouhá odloučení, nenadálá stěhování či zranění, mnohdy zdaleka nevyváží vrtkavé sportovní štěstí. Chtěly jsme ukázat, že na pozůstalé, tedy všechny, kteří byli v osudný okamžik na palubě letadla, myslíme a soucítíme s nimi. Věřím že se k projektu přidá i silná česká hokejová obec,“ vysvětluje Katie Kohn, která působí jako English and Second Language teacher na ostravské mezinárodní škole 1st International School of Ostrava, kde se věnuje převážně nově příchozím studentům.

Manželky a přítelkyně hokejistů z celého světa se spojily v charitativní akci Love for Lokomotiv a snaží se získat peníze pro pozůstalé po obětech letecké tragedie u Jaroslavle. Iniciativa začala v NHL u manželek brankáře Phoenixu Jason LeBarbery - Kodette a útočníka Calgary Olliho Jokinena - Kateriny. Inspirací jim byl počin cyklisty Lance Armstronga, který podobným způsobem získává peníze na boj s rakovinou. Začaly vyrábět a distribuovat silikonové náramky pro muže a desingové modlitební korálky z kamenů jadeidu jako šperk pro ženy, z jejichž prodeje půjde 100 % rodinám hráčů a členů doprovodu ruského hokejového týmu. Oba symboly jsou vyvedeny v tradiční klubové barvě Jaroslavle, tedy červené. Plastikový náramek s nápisem Love for Lokomotiv vyjde na 10 dolarů tj. asi 180 korun, velký ženský korálkový náramek z nefiltrovaných polodrahokamů se prodává za 50 dolarů tj. asi 900 korun, menší, dětský za poloviční cenu. Akce se spontánně začala rychle šířit do celého hokejového světa.

„Věřím, že se rychle uchytí i v Čechách,“ říká manželka třineckého forvarda Ladislava Kohna – Katie, které v šíření nápadu intenzivně pomáhá například i Kanaďanka Louisa Davisonová, manželka nové tváře v obraně Ocelářů, Roba Davisona. „Samozřejmě jsme všechno podrobně rozebrali i spolu se svým mužem, který v NHL a KHL strávil celkem 10 sezón. V těsném kontaktu jsme i s přítelkyní Jaromíra Jágra Innou Puhajkovou. Ta například informuje o těchto aktivitách na svém facebooku,“ dodává Katie Kohn s odkazem na oficiální internetovou stránku www.loveforlokomotiv.com, kde se dají náramky zakoupit.„Výše vybrané částky není rozhodující, věříme, ale že se nám samozřejmě podaří vybrat co nejvíc. Myslím, že v tomto případě každá koruna pomůže,“ shrnuje Katie Kohn.

Katie Kohn ve své roli učitelky angličtiny na ostravské mezinárodní škole 1st International School of Ostrava

Katie Kohn se narodila v Londýně a když ji bylo 8 let, přestěhovala se s rodinou do Los Angeles v Kalifornii. Získala Master Degree in Education - magisterský titul ve vzdělávání (zaměřen na ZŠ) a Bachelor Degree in Psychology bakalářský titul z psychologie. Do ČR přijela se svým mužem a dětmi v létě roku 2010. V době, kdy hrál Ladislav Kohn v Rusku, zůstala s dětmi sama v Los Angeles, ale bylo to pro ni těžké. Proto když se naskytla jejímu muži příležitost hrát v ČR, rozhodla se přestěhovat společně s rodinou do ČR. Pracuje na 1st International School of Ostrava jako ESL teacher (English as a Second Language), kde se věnuje převážně nově příchozím studentům, popřípadě studentům, kteří potřebují větší pomoc s AJ, aby se dokázali daleko rychleji zapojit do výukového procesu.

Ladislav Kohn: Rodák z Uherského Hradiště nastoupil poprvé v nejvyšší soutěži ještě ve federální lize v sezóně 1992/93, kdy oblékal dres Kladna. Velezkušený harcovník od začátku 90. let procestoval hokejový svět. V roce 1994 byl draftován týmem Calgary Flames, 6 sezón strávil v NHL, V Detroitu bojoval o Stanley Cup. 7 sezón odehrál ve finském Blues Espoo a 4 roky v ruské KHL v dresech CSKA Moskva a Nižněkamsku. Od roku 2009 hráč HC Oceláři Třinec. V sezóně 2009/10 se ziskem 60 bodů v 56 zápasech stal nejproduktivnějším Ocelářem.

Další informace: e-mailová adresa loveforlokomotiv@gmail.com a web www.loveforlokomotiv.com