Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Máme vnitřní sílu týmu, těší Michala Kovařčíka

15.01.2021 · Martin Stebel
Uff, konečně to klaplo! Po dlouhém a úmorném měsíci bez tříbodového triumfu konečně znovu radostný pocit. Po rychlé výměně pořadatelství Oceláři v domácím prostředí zdolali Hradec, a to celkově už potřetí v aktuální sezoně. Úvodním gólem a asistencí se v pátečním podvečeru blýsknul MICHAL KOVAŘČÍK.

Povedený zápas týmově i z osobního hlediska. Gól a navíc nahrávka u vítězné trefy...

Mám radost, ale důležitější jsou tři týmové body, ty jsme totiž potřebovali jako sůl. Jsem rád, že se nám to konečně povedlo. Věřím, že to bude odrazový můstek k dalším výhrám.

Především v první třetině byl duel hodně rozkouskovaný častými fauly...

Ten zápas byl strašně rozháraný, jednou oslabení, podruhé přesilovka. Někteří hráči se málo dostali na led a je to pak znát, ale tak to někdy bývá.

Pozitivním faktorem je psychická odolnost týmu. Museli jste zápas otáčet.

Jde vidět vnitřní síla týmu. Věřili jsme si, i předešlé utkání jsme hráli dobrý hokej. Dneska se to konečně odrazilo na naší stranu.

Dnes vám konečně fungovala na výbornou defenziva, soupeře jste nepouštěli do souvislejšího tlaku...

Neudělali jsme větší chybu, kterou by soupeř potrestal. Jednou ujeli, ale podržel nás Ondra Kacetl. Defenziva byla z naší strany velice dobrá.

Minulou sezonu jsi proti Mountfieldu skóroval dvakrát, tentokrát dva kanadské body. Brácha Ondra říkal, že na Hradec umíš a prognózoval ti gól. Je to oblíbený soupeř?

Je to trochu paradox. Asi bych neřekl, že oblíbený. Hradec má silné beky, kteří dohrávají souboje, což pro soupeře není moc příjemné. Paradoxně se mi ale proti nim daří.

Jak velkou komplikací bylo bleskové přeložení utkání z Hradce do Třince?

Dva dny jsme se připravovali v Hradci a pět minut před začátkem jsme se dozvěděli, že hrát nebudeme. Bylo to takové zvláštní. Výhoda byla v tom, že jsme nemuseli už nocovat na hotelu v Hradci, ale doma. Nakonec to vše dobře dopadlo.

Foto: Marian Ježowicz