Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Máme dobrý základ a je na čem stavět, konstatuje Marcinko

08.09.2017 · Martin Stebel
Bod z ledu mistra se počítá, ale mohlo to být lepší. To si plně uvědomuje TOMÁŠ MARCINKO, který prožil povedenou premiéru v extraligovém dresu s drakem na hrudi. Ve dvou případech úspěšně dorážel kotouč v předbrankovém území. Právě kvůli tomuto hernímu stylu, kdy neuhne, cloní a důrazně pracuje před soupeřovým gólmanem, byl do týmu z WERK ARENY angažován.

Tomáši, dlouho jste vedli, nakonec z Brna cestujete s jedním bodem...

Myslím si, že to jsou spíš dva ztracené body. Samozřejmě víme, že i jeden bod má svou váhu. Zápas si teprve musíme rozebrat u videa, ukážeme si chyby a poučíme se. Po dnešku musíme mít hlavy nahoře, nemáme se zač stydět.

Co se stalo v závěrečných deseti minutách? Vypadalo to, že Oceláři jsou až moc zatažení a pasivní...

Bylo v tom asi trochu pasivity, ale nebyl to náš záměr. Byly to zbytečně inkasované góly. Ztráta dvou bodů nás mrzí, ale jdeme dál. Musíme být pokorní. Každý bod může být na konci sezony důležitý.

Oba tvoje góly padly díky dorážkám v předbrankovém území. To je asi tvoje hlavní doména, že?

Snažíme se chodit před branku, protože v dnešním hokeji právě tam padá nejvíc gólů. Já sám jsem nikdy nebyl typický střelec, každé trefy si nesmírně vážím.

Radost Ocelářů po třetí brance. foto: Ivo Dostál


Nastupuješ ve formaci s Danem Rákosem a Martinem Růžičkou. Zdá se, že tahle spolupráce by mohla fungovat...

S Martinem a Danem jsme hráli v podstatě celou přípravu, stále máme rezervy a můžeme se zlepšovat. V našem týmu ale není moc důležité, kdo hraje první útok a kdo další. Máme vyrovnané lajny a každá má svou kvalitu.

Jednu sezonu jsi odehrál v KHL. Jaké je srovnání české extraligy s touto soutěží?

V KHL je asi víc technických hráčů, je to trochu rychlejší, tady v Česku se naopak víc útočí. Hlavní rozdíl je asi v atmosféře. V Rusku mnohdy byly poloprázdné stadiony, tady v Česku bude skoro všude hodně lidí a fajn atmosféra. To je moc příjemná změna.

V úvodu soutěže máte docela zajímavý los. Dnes proti mistrům, v neděli doma s výrazně posílenou Plzní, potom na led nováčka z Jihlavy, kde to taky nebude vůbec snadné, následuje derby s Vítkovicemi...

Los máme opravdu těžký, ale na tohle se absolutně nemůžeme dívat. Dnes jsme si jednoznačně dokázali, že hrát se dá proti všem. S aktuálním mistrem jsme na jejich ledě odehráli vyrovnanou partii. Máme dobrý základ a je na čem stavět!