Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Lukáš Havel: Moje branka? Už bylo na čase!

14.10.2011 · Martin Stebel
V rámci jedenáctého kola Tipsport extraligy zavítal do Třince tým Pardubic. Oceláři svého soka zdolali těsně 3:2 a v tabulce aktuálně figurují na šesté pozici. Svou letošní první a zároveň taky premiérovou trefu v třineckém dresu zaznamenal v prostřední periodě Lukáš Havel, jenž po zápase mohl hýřit spokojeností. Jeho zásah byl totiž v konečném resumé vítězný.

První extraligová trefa za Oceláře asi pro tebe Lukáši znamená značnou úlevu...

Už bylo na čase. Jsem za ten gól moc rád. Doufám, že teď už mi to tam začne častěji padat.

Minulou sezonu jsi téměř celou promarodil a letos teprve v desátém utkání první kanadský bod. Jak jsi snášel dlouhé čekání na brankový zápis?

Bylo to opravdu moc dlouhé období. Jsem hráč, od kterého se očekávají góly, proto jsem skutečně upřímně rád, že to tam konečně spadlo. Navíc moje trefa byla vítězná. Pevně doufám, že teď už to bude jen lepší a lepší.

Pardubice patří do úzkého okruhu favoritů letošní extraligy. Jakými byli soupeři?

Bylo to velice těžké utkání. Pardubice mají hodně kvalitní tým. Jsme rádi, že jsme to takhle uhráli a tři body se rozhodně počítají. Tabulka je letos mimořádně vyrovnaná a doma je třeba určitě vyhrávat.

V první třetině se vám povedlo dvakrát po sobě využít početní výhody. Tady byl asi klíč k úspěchu...

Souhlasím. Pokud brzy vedete 2:0, na ledě se mnohem lépe dýchá, je to skutečně psychická vzpruha. Přesilovky nám v předchozích zápasech moc nešly, proto jsem rád za dnešní produktivitu. Když máte hned na začátku utkání takový náskok, hraje se celému družstvu daleko snáz.


Ze začátku jste měli utkání ve své režii, ovšem ke konci to bylo veliké drama...

Pardubice nejsou mužstvem, které bychom mohli přejet nějak výrazným rozdílem. Sice jsme vedli a měli zápas relativně pod kontrolou, ale takový těsný výsledek je někdy mnohem cennější, než když vyhrajete třeba jednoznačně 7:0.

V závěru jste měli k dispozici čtyřminutovou přesilovku, ale paradoxně jste inkasovali....

Těžko se to hodnotí. Vedli jsme a nechtěli nic zkazit. My jsme nepotřebovali nutně dát další gól, toužili jsme to hlavně dohrát do konce a udržet vedení. Málem se nám to vymstilo, ale důležité jsou tři body. Teď už to nemá cenu řešit.

Prakticky celou loňskou sezonu jsi kvůli zdravotním komplikacím nehrál. Jak jsi prožíval absenci v kádru, když spoluhráči nastartovali triumfální jízdu za titulem?

Pochopitelně ani nemám ve svém vlastnictví zlatou medaili. Sice jsem byl na soupisce, ale nehrál jsem, proto se ani necítím jako extraligový vítěz. Třeba se mi to podaří už letos. Musím říct, že v Třinci jsem moc spokojený, nic mi tady nechybí. Momentálně hodně trénuji a chci se dostat do lepší formy. Moje zranění bylo nepříjemné. Je jasné, že každému se mé výkony nemusí zamlouvat, ale pracuji na sobě. Doufám tedy, že moje hra se bude jen zlepšovat.