Loučení kanonýra, odchází Matěj Stránský

05.05.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
Loučí se jako šampion, odchází velký hráč! Po dvou střelecky velmi plodných sezonách opouští ocelářskou organizaci MATĚJ STRÁNSKÝ. Své kanonýrské schopnosti nyní bude chtít naplno prezentovat pod alpskými vrcholky, akceptoval totiž nabídku ze švýcarského Davosu.

Pro elitního střelce bylo angažmá pod Javorovým hned v několika směrech nezapomenutelné: "Byly to krásné dva roky, budu na to vzpomínat jen v dobrém. V Česku jsem nikdy předtím na profesionální úrovni nehrál. Angažmá v Třinci jsem si moc užil. Dařilo se hlavně klubu a také z osobního hlediska to bylo velmi dobré. Chci poděkovat vedení, trenérům, realizačnímu týmu a všem lidem, kteří se okolo klubu točí. Bylo to opravdu parádní období."

Autor veledůležité trefy v napínavém prodloužení čtvrtého finále zároveň nevyloučil, že třineckou štaci by si v budoucnu rád zopakoval: "Myslím si a doufám, že nějaké roky ještě v třineckém dresu někdy přidám. Samozřejmě pokud bude zájem. Mám to kousek domů a klub mi přirostl k srdci. Organizace a veškeré zázemí funguje na sto procent a v budoucnu bych určitě návrat k Ocelářům reálně zvažoval."

Na nové spolupráci se domluvil v zemi helvétského kříže. S elitním švýcarským oddílem z Davosu podepsal Stránský dvouletý kontrakt: "Proč Davos? Prioritou pro mě bylo na příští sezonu Švýcarsko. Chtěl jsem se tam podívat. Byli jsme tam s Třincem na Spengler Cupu, uhráli jsme slušný výsledek a tak nějak jsem se zalíbil tamnímu trenérovi. Byli jsme v kontaktu už loni a letos už se to pak jenom dopeklo."

Jak sám přiznává, Davos chápe jako kariérní výzvu, ale zároveň se jedná o lákavou destinaci rovněž v kontextu rodiny a celkové kvality života: "Máme malou dceru a chtěli jsme na nějaké pěkné místo. Všichni, co tam byli, tak si to pochvalují. A mají na to jen dobré vzpomínky, takže u mě nebylo o čem pochybovat, když tam byl zájem Davosu."

MATĚJ STRÁNSKÝ V OCELÁŘSKÝCH ČÍSLECH

Foto: Jiří Princ