Ladislav Kohn: Ztratili jsme zápasové tempo

03.03.2010 · Martin Stebel
Seriál s názvem O2 extraliga napsal ve středečním večeru svou předposlední epizodu. Oceláři se snaživým rivalem z Kladna zvítězili až po napínavých nájezdech 3:2. Dvěma góly se prezentoval Ladislav Kohn. Spolehlivý kanonýr navíc po konci střetnutí převzal ocenění v čtenářské anketě hcocelari.cz pro nejlepšího hráče základní části.

Pohotový střelec zaznamenal svou letošní trefu s pořadovým číslem dvacet a v penaltové loterii se prosadil rozdílovým zásahem číslo jednadvacet. Během pozápasového hodnocení však nesnadno hledal pozitiva. Žádné výmluvy či alibistické odrhovačky. Ladislav Kohn otevřeně uznal, že týmový výkon proti Kladnu nebyl vůbec dobrý: "Začátek byl relativně slušný, dvakrát jsme vedli, ale naše hra byla celkově hodně rozháraná, bylo tam hrozně moc nepřesností. Z toho pramenila naše frustrace. Vůbec nám to nešlo podle představ. Snad to bude ponaučení pro další zápas. Máme teď jeden den na trénink a věřím, že příští utkání odehrajeme mnohem lépe."

Kde tedy nachází příčiny nepřesné souhry a poněkud křečovitého projevu mužstva? "Olympijská pauza byla asi příliš dlouhá a člověk snadno může ztratit zápasové tempo. Je to skoro stejné, jako když hráč nastoupí po zranění. Tehdy prostě chybí větší rozehranost. Dnešní hra vypadala, jak vypadala. Co nejdříve to musíme dát do pořádku a pečlivě se připravit na páteční zápas," okomentoval důvody nepřesvědčivého herního projevu bíločervených.

Nejlepší Ocelář základní části

V poslední třetině se z tribun ozýval nespokojený pískot obecenstva, jak rovněž nelichotivé pokřiky: "Uznávám, že tyhle reakce publika jsme si dnes zasloužili. Já bych nic jiného ani neskandoval. Ty nepřesnosti a herní projev byly skutečně špatné. Předvedená hra nás mrzí, proto chápu, že divákům se to dnes vůbec nelíbilo. Na své skandování mají plné právo," sypal si popel na hlavu sympatický forvard.

Po vítězných zápasech se ve Werk aréně obvykle skáče pod sektorem G "rybička". Dnešek byl výjimkou: "Nechtěl bych, aby to lidé brali jako neúctu. Prostě jsme si byli vědomi, že náš herní projev byl natolik špatný, že vlastně není pořádně co slavit," vysvětloval absenci tradičního "žehlení ledu" pod kotlem.

Poctivý sběratel kanadských bodů (21+33) převzal po závěrečných nájezdech z rukou sponzora cenu pro nejlepšího Oceláře základní části: "Moc si toho ocenění vážím. Je určitě velmi povzbudivé, když vás fanoušci Třince hodnotí pozitivně. Je to odměna za práci, kterou se tady snažím odvádět. Chtěl bych jim proto touto cestou hrozně moc poděkovat," dodal závěrem oblíbenec třineckých ochozů.