Konečně jsem to prolomil, říká o premiérové trefě v extralize Jakub Orsava

21.01.2011 · Martin Stebel
V rámci 43. kola zvítězil Třinec na kladenském kluzišti 6:4 a upevnil si vedoucí pozici v extraligovém peletonu. Premiérový gól v mužské kategorii zaznamenal ve druhém dějství junior Jakub Orsava. "Už bylo na čase skórovat," okomentoval po telefonní lince svůj první zásah.

Střetnutí proti středočeskému týmu se od začátku vyvíjelo pro Oceláře nadějně. V úvodní třetině si dokázali vytvořit náskok a diktovali tempo. Drobné komplikace nastaly až v prostřední dvacetiminutovce, ale rovněž ta dopadla lépe pro hosty: "Zápas se nám docela povedl a naše výhra je zasloužená. Měli jsme sice slabší chvilky ve druhé a třetí třetině, ale naštěstí jsme to uhráli. Kladno nebylo lehkým soupeřem, ale zápas jsme měli většinu času pod kontrolou. Byl to zápas bohatý na šance, hrálo se nahoru dolu, prostě hodně ofenzivní hokej. Takové zápasy se většinou divákům líbí," tvrdí devatenáctiletý talent.

Odchovanec šumperského hokeje nastoupil ve čtvrté formaci spolu s McGregorem a Hrňou. Souhru si pochvaluje: "Jsme mladí kluci a vždy před zápasem si řekneme, co budeme hrát a zatím nám to šlape. Snažíme se maximálně využít čas na ledě, hodně bruslit, forčekovat a hrát aktivně," popisuje činnost své lajny.

Jakub Orsava během utkání ve Werk aréně. foto: Marian Ježowicz

Hráč s číslem 32 se své úvodní trefy dočkal ve třiatřicáté minutě, kdy zvýšil vedení Třince na 4:2: "Byla tam rotace v rohu kluziště. Puk převzal Bonkie a nahrál mi to na střed hřiště. Trefil jsem asi roh brány. Určitě mně to moc potěšilo, protože jsem na svůj první extraligový gól docela dlouho čekal. Jsem rád, že konečně se to prolomilo. Už bylo na čase skórovat," směje se a vzápětí pokračuje: "Puk jsem si samozřejmě schoval na památku. Na střídačku mi ho hned dovezl Martin Lojek," nezapomíná na cennou relikvii.

Málokdo tuší, že účastník nedávného juniorského šampionátu v USA měl po návratu ze zámoří nepříjemné trable s výstroji a byl nucen improvizovat: "Když jsme se vraceli z MS 20, tak nám zůstala kompletní výstroj včetně hokejek na letišti. Tak dopadlo zhruba 12 členů naší výpravy. Svoje věci jsme dostali zpět teprve po pěti dnech. Jeden zápas za Znojmo jsem dokonce musel odehrát ve vypůjčených věcech," líčí nečekané komplikace.

Další zápas odehrají Oceláři v neděli na Spartě. Červený bus společnosti Spetra však neabsolvuje páteční cestu z Kladna směrem k Werk aréně: "Nevracíme se zpět do Třince, ale máme nocleh u Prahy. V neděli nás čeká Sparta a určitě je dobré, že nemusíme znovu dlouho cestovat do Prahy. Máme pohodičku a ušetříme nějaké síly na zápas," raduje se závěrem nadějný forvard.