Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Každý bod se počítá, říká Lukáš Žejdl

25.10.2014 · Zuzana Spurná, Martin Stebel
Střetnutí extraligového novice z Hané proti aktuálním lídrům z Třince nabídlo hokej se vysokém tempu a výhru domácích v nastavení. Svěřenci Petra Fialy po větší část utkání vedli, Oceláři však ukázali nezlomný charakter, kdy svého rivala vždy ve skóre dotáhli. Jednu trefu měl na svědomí Lukáš Žejdl, jenž v prostředním dějství tečoval do sítě prudký projektil Vladimíra Rotha.

Do utkání jste vstupovali v roli favorita, ale Olomouc znovu potvrdila, že na domácím ledě bude pro všechny soupeře velice nepříjemná...

Olomouc nehrála vůbec špatně, domácí byli hodně produktivní v přesilovkách, kdy nám dali snad čtyři góly. Olomouc mě ničím nepřekvapila, doma umí dobře zahrát, pomohou jim diváci. Dost sil nás stálo dotahování skóre, několikrát sudí nezapískal nedovolený zákrok na našeho hráče. Může nás mrzet faul v závěru, poté jsme bohužel inkasovali. Takový je hokej.

Pozitivním zjištěním může být skutečnost, že jisté zlepšení šlo vypozorovat v přesilových hrách, kde se vám podařily dvě branky...

Přesilovky stále zkoušíme v tréninku, neustále něco pilujeme, myslím si, že už je znát posun. Bohužel v oslabení jsme dost zklamali, i když dříve jsme v této situaci dokázali několikrát skórovat. Možná se to trochu otáčí v náš neprospěch. Docela nám chyběl Martin Adamský.


Už to vypadalo, že z Olomouce odjedete bez bodu, ale závěrečná power-play přinesla vyrovnání...

V závěru jsme chtěli dokonce urvat všechny tři body, protože jsme skvěle zvládli power-play, poté jsme chtěli jít s pukem hned dopředu, ale Olomouc asi měla snahu udržet remízu do prodloužení. Myslím si, že domácí si trochu přáli nájezdy, protože mají šikovné hráče, ale nakonec urvali bod ještě dříve. Škoda. Každý bod se ale počítá.

Jaký dojem ve vás zanechal místní stadion, kterému domácí říkají "plecharéna"?

Už při rozbruslení jsme si říkali, že tady mají výborný led, k něčemu je ta plechárna asi dobrá. Na extraligu to tady trošku opravili. Obecně ale platí, že moderní haly jako třeba ta naše, jsou pro hokej vhodnější.

Atmosféra na stadionu byla velmi důstojná, k čemuž přispěla taky hojná návštěva třineckých příznivců...

Chtěl bych touto cestou poděkovat našim fanouškům, že přijeli v tak velkém počtu. Opravdu jsem netušil, že jich dorazí tak moc. Udělali nám velmi pěknou atmosféru, zaslouží respekt.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice