Junior Šutý: Na první střídání se musíme maximálně soustředit

23.02.2023 · Šárka Kolková
Junioři pokračují ve skvělé formě a na svém kontě mají aktuálně už jedenáct vítězství v řadě. To zatím poslední přidali mladí Oceláři na ledě Olomouce, kde se pod výhru 3:1 gólově podepsal taky útočník Patrik Šutý.

Patriku, jak hodnotíš trip na Moravu?

Trip na Moravu hodnotím kladně, protože jsme domů přivezli všech 6 bodů. Byla to pro nás povinná vítězství proti dvěma týmům ze spodu tabulky.

Na začátku února vás zastavila marodka, pak přišla reprezentační přestávka. Jak jste na tom teď fyzicky?

Dva týdny jsme bez zápasů jen trénovali. Trénink byl zaměřen hlavně na kondici a sílu. Díky tomu si myslím, že jsme na tom teď fyzicky dost dobře.

Ve Zlíně jste byli střelecky aktivnější, ale soupeř skóroval jako první. Mohla za tím být i nerozehranost vinou dlouhé herní pauzy?

Nešlo ani tak o nerozehranost jako o to, že jsme byli lehkovážní, a to nás potrestalo.

Co vám pomohlo ve druhé třetině, kdy jste skóre třemi brankami otočili?

Dostali jsme mnoho početních výhod, což není ve Zlíně úplně běžné. Byli jsme aktivnější a dravější na puku. Z toho jsme i proměňovali šance.

Otáčet jste museli i proti Olomouci. Není trochu výstrahou, že velmi často inkasujete jako první?

První třetinu jsme v Olomouci absolutně nezvládli. Soupeře jsme podcenili a trápili jsme se až do konce zápasu. Určitě bychom měli brát ohled na to, že většinou inkasujeme jako první. V play off se většinou vyhrává o jednu, dvě branky. Proto se musíme na první střídání maximálně soustředit.

Základní část jde do finále a každý tým bojuje o to své. Nesly už se podle tebe zápasy v duchu play off?

Nemyslím si, že by se zápasy nesly v duchu play off. Chyběla tam jistá bojovnost a tvrdost.

Po skončení minulého týdne máte na svém kontě jedenáct výher v řadě. Jak se to poslouchá?

Poslouchá se to krásně. Svědčí to o kvalitě týmu. Doufáme, že sérii prodloužíme.

Vaše vítězná série je parádní, jak si ale pohlídat, aby nepřišla lehkovážnost?

Podle mě máme v šatně spoustu hráčů, kteří takové série zažili a ví, jak tým udržet na vítězné vlně.

Daří se ti i osobně, v posledních třech kolech jsi zapsal hned 6 bodů (4+2). Jak jsi spokojený se svými výkony?

S mým výkonem nejsem v posledních utkáních na 100 % spokojený. V této sezoně nejsem příliš produktivním hráčem. Odvíjí se to podle mé role v týmu, kterou nemám ve střílení branek. Jsem ale rád, že můžu týmu nějakým tím bodem pomoct.

Po venkovním dvojzápase se teď vracíte zase domů a o víkendu v Mini WERK ARENĚ přivítáte Hradec s Pardubicemi. Co bude v utkáních proti týmům, které bojují o postupovou osmičku, důležité?

Bude velmi důležité, abychom na soupeře vletěli hned na samotném začátku a nedali jim ani kousek ledu zadarmo. Samozřejmě musíme hrát stoprocentně celých 60 minut. Hrajeme doma, musíme tedy ukázat tvrdost a určitou obětavost. Když toto dodržíme, budeme úspěšní.