MISTR 2023/2024

Junior Šutý: Charakter se ukáže ve chvíli, kdy se začne lámat chleba

26.08.2023 · Šárka Kolková
Juniorská extraliga startuje, mladým Ocelářům začíná tvrdá šichta. Jako kapitán tým do nové sezony povede útočník Patrik Šutý.

Devatenáctiletý Patrik Šutý začíná v Třinci svou pátou sezonu a vyjede do ní s kapitánským céčkem na dresu. "Na úlohu kapitána se moc těším. Je to velká zodpovědnost a já si vážím důvěry trenérů. Je jen na mně, jak se s tím dokážu vypořádat."

Roli kapitána slovenský útočník přebírá po obránci Antonínu Karešovi. "S Tondou jsme se o tom ještě nebavili. Když budu potřebovat poradit, bude první, za kým půjdu."

Juniorští vicemistři jdou do nového ročníku po poměrně úspěšné přípravě, z osmi zápasů bral tým šest výher. Výstrahou ale mohou být poslední dvě utkání, které Oceláři prohráli. "Příprava nebyla zlá, ale ještě nejsem spokojený s naší hrou, kterou se chceme prezentovat. Věřím, že se do toho brzy dostaneme. Bude náročné se na úspěchy z loňské sezony napojit, ale dá se to. Dosáhneme toho jedině tvrdou pracovitostí a týmovostí. Jako parta zatím fungujeme soudržně. Charakter se ale ukáže ve chvíli, kdy se začne lámat chleba."

V sezoně 2023/2024 se junioři budou muset popasovat i s úpravami pravidel. Šestnáctičlenný peleton se rozdělí na dvě skupiny, v základní části tak Oceláři změří síly jen se sedmi soupeři. "Nový systém se nám určitě nelíbí. Rozhodně tím upadá kvalita soutěže a pro juniorský hokej je to velký krok zpět."

První část soutěže rozehrají junioři v sobotu proti Kometě, zápas v Mini WERK ARENĚ začíná ve 13:00. "První body do tabulky chce každý vyhrát rychle, proto to bude velmi vyhrocené. Na začátek sezony se moc těšíme a chceme začít vítězně."