Junior Moškoř: Zlepšili jsme se v koncovce

03.04.2023 · Šárka Kolková
V juniorském semifinále je vyrovnáno! Mladí Oceláři v sobotním utkání vstřelili Jihlavě šest branek a po výhře 6:3 srovnali stav série na 1:1. Autor vítězné trefy Třince Jan Moškoř po zápase kvitoval zejména zlepšenou koncovku Ocelářů.

Po pátečním zápase měli třinečtí junioři co napravovat. Mladí Oceláři v prvním semifinále vůbec nezachytili začátek druhé třetiny a vinou čtyř inkasovaných gólů nakonec prohráli 2:4. "Trenéři nebyli s naším výkonem spokojeni. Z naší strany to nebylo optimální, protože jsme byli málo důrazní při zakončování. Řekli jsme si, co bychom měli zlepšit. To jsme ve druhém utkání plnili a bude důležité, abychom to plnili i v dalších zápasech.

Zatímco v pátek se mladí Oceláři střelecky dlouho trápili, ve druhém utkání si rychle vypracovali dvougólový náskok. "Bylo to ale náročné, stejně jako ve všech zápasech play-off. Musím říct, že vstup jsme měli podobný jako v prvním utkání, protože ani v pátek nebyla první třetina úplně zlá. Určitě jsme ale byli lepší, co se týče koncovky. Navíc bylo z naší strany lepší i samotné soustředění se na zápas. Hráli jsme celých 60 minut, to bylo důležité. V prvním zápase to taky nebylo špatné, ale ve druhé třetině jsme měli velký výpadek. Ve druhém utkání jsme od začátku do konce pořádně bojovali."

Třinečtí hráči ve druhém zápase skórovali nejen při hře v pěti, do listiny střelců se zapsali i v přesilovce a oslabení. Pod jedinou využitou početní výhodu Ocelářů se podepsal právě Jan Moškoř. "Byl to gól na 4:1, který jsme si nacvičovali a stačil nám jen signál během početní výhody. Myslím si, že to bylo důležité pro další vývoj zápasu. Potřebujeme přesilovky přesně takhle využívat, protože z toho nám to pořád padá. Speciální formace jsou ve vyřazovací části o to víc důležitější."

Série se teď za stavu 1:1 přesouvá do Jihlavy, odvetné zápasy odehraje juniorka Ocelářů v úterý 4. dubna a ve středu 5. dubna. "Samozřejmě bychom si chtěli odvézt dvě výhry, ale hlavně se chceme prezentovat fantastickým systémem, protože od toho se to bude celé odvíjet. Pokud budeme hrát tak jako v sobotu, budeme mít k úspěchu nakročeno."

Povzbuzením pro třinecké mladíky by mohla být právě sobotní šestigólová nadílka do sítě Jihlavy. Až dosud totiž brankář Dukly v předchozích utkáních play off inkasoval maximálně dvakrát. "Ceníme si toho, že jsme na něj v sobtou našli recept. Kéž by to tak padalo i v dalších zápasech, protože Maláč je výborný gólman. Podle mě o tom věděly všechny týmy celou sezonu. Včetně nás. Na něj jsme se obzvlášt připravovali a já doufám, že nám to tam spadne i v dalších utkáních.

Menší komplikací pro tým je absence hlavního trenéra Reného Muchy, kterého zatím na střídačku v semifinále nepustily zdravotní důvody. "Věříme, že už bude přítomen. Naštěstí jsme to v sobotu zvládli bez něj, pořád je to ale náš hlavní trenér. Doufáme, že se co nejrychleji uzdraví a v Jihlavě bude na střídačce připraven společně s námi."