Junior Holinka o sérii s Pardubicemi: Ukázali jsme sílu v ofenzivě, bojovnost a týmovost

27.03.2024 · Martina Sikorová
Junioři v sobotu urvali třetí bod a po výhře 6:2 si zajistili postup do semifinále! Za sérií proti pardubickému Dynamu se ohlíží útočník Miroslav Holinka, který byl s osmi body třetím nejproduktivnějším hráčem týmu.

Když to vezmeme od začátku, hned v prvním zápase jste museli dotahovat manko 0:3 a 3:5. Nerozehranost po dvoutýdenní pauze? Nebo něco jiného?

Je možné, že zatím byla i nerozehranost, ale spíše jsme ještě první třetinu nebyli hlavami v zápase a už vůbec ne v tom, že hrajeme play off.

Co podle tebe nakonec rozhodlo o divoké výhře 8:6 a zisku prvního bodu

Měli jsme si o přestávce po první třetině toho hodně co říct. Věděli jsme, že když budeme hrát naši hru, tak je porazíme, a že jsme otočili už i daleko těžší zápasy. Druhou třetinu jsme pak začali parádně, což nás všechny nakoplo.

Museli jste si po prvním zápase vyříkat hodně věcí?

Dost věcí jsme si uvědomili sami, ale hlavní, co bylo řečeno, že musíme mít nastavené hlavy od začátku utkání až do konce.

Ve druhém zápase jste soupeře sestřelili hned devíti góly. Jak bys zhodnotil tohle utkání?

V tomhle utkání jsme si ukázali, že když budeme hrát naši hru, tak budeme vyhrávat a těch devět gólů to jen potvrdilo.

V pátek jste šli v Pardubicích do vedení hned třikrát, nakonec z toho ale byla těsná prohra po prodloužení. Co bylo špatně?

Tenhle zápas jsme si prohráli sami, nešlo nám skoro vůbec nic. Dělali jsme spoustu chyb, které potom vedly k hodně přečíslením a Pardubice většinu využily.

Postup jste tak vybojovali až v sobotu, jako rozhodující se ukázala tvoje druhá trefa. Mohl bys ji přiblížit?

Všichni jsme věděli, co a jak chceme sehrát a vyšlo nám to parádně. Dominik Buják nahodil na zadní mantinel Robinu Gerychovi, který neskutečně předjel obránce a nachystal mi puk do prázdné brány. Já už to měl jednoduché.

Po šancích Pardubic jste pak šest minut před koncem odskočili do vedení 4:2. Věřil už jsi v ten moment, že je hotovo?

Tak za šest minut se toho dá ještě hodně zvládnout, ale Kuba Král to vzadu výborně zavřel, my mu pomohli a přidali další dva góly.

Jaká byla série proti Pardubicím celkově?

Věděli jsme, že proti Pardubicím to nebude nic lehkého, ale ukázali jsme naši sílu v ofenzivě, bojovnost a týmovost. Ale také nám to ukázalo, kde máme slabiny a kde musíme hodně zabrat, abychom mohli být nejlepší.