MISTR 2023/2024

Junior Haas: Doufám, že nás přijdou všichni podpořit

15.04.2023 · Šárka Kolková, foto: Markéta Křížová
Finále juniorské extraligy začíná! Už v sobotu 15. dubna v 17:00 mladí Oceláři ve WERK ARENĚ vyzvou pražskou Spartu. Co od série očekává nejproduktivnější hráč týmu Oskar Haas?

Třinečtí junioři si postup do finále zajistili díky obratu v sedmém semifinále proti Jihlavě. „Byl to skvělý zápas, pro nás dost těžký, protože jsme se celý zápas museli na soupeře dotahovat. Všichni jsme ale věřili, že to zvládneme. A na konci jsme byli šťastnější.“

Ve finále už na Oceláře čeká tým Sparty, která dosud ve vyřazovích bojích ztratila jen dva zápasy. „Mají kvalitní tým. Myslím si, že série bude hodně vyrovnaná a budou rozhodovat maličkosti. Sparta hraje oproti nám jiný systém, ale my se na ně musíme připravit. Pro úspěch uděláme maximum.“

V základní části se svěřenci trenéra Reného Muchy s Pražany utkali čtyřikrát, k vidění byly většinou vyrovnané zápasy. „Nemyslím si, že to bude stejný hokej. Play-off je jiná soutěž, a to platí i ve finále. Je to jenom o nás a o tom, jak k celé situaci přistoupíme. Jisté věci jsme spolu ještě nerozebírali, ale dobře si odpočineme a budeme se chystat na finále.“

S 16 body je Oskar Haas aktuálně nejen nejproduktivnějším hráčem týmu, ale také celé soutěže. Individuální statistiky jdou ale v play off stranou. „Je to určitě krásné, protože je fajn pomáhat klukům a být přínosem pro tým, ale všichni máme jiný cíl. V plánu máme zvednout pohár nad hlavu, a to je to jediné, co nás zajímá. Všichni si to chceme splnit. Věřím, že nás přijdou podpořit všichni fanoušci, protože je všechny budeme potřebovat."