Josef Hrabal: Na Vary jsme si docela věřili

13.12.2009 · Martin Stebel
Poslední střetnutí před reprezentační přestávkou dopadlo pro Třinec na výbornou. Na kluzišti loňského šampióna z Karlových Varů dokázali vyhrát 4:2. Vítěznou branku zaznamenal v 52. minutě Josef Hrabal. V telefonickém rozhovoru prozradil své dojmy z povedeného duelu dvou nejvzdálenějších extraligových rivalů.

Pepo, ze západu Čech vezete tři cenné body. Tvé hodnocení tedy může být v pozitivním duchu…

Utkání se nám povedlo podle představ. Na Vary jsme si docela věřili. Ze začátku možná měli více ze hry domácí, ale v dalším průběhu to bylo opačně. Je třeba pochválit lajnu Honzy Peterka, která měla podíl na prvních dvou gólech. V poslední třetině jsme měli dobrý pohyb a vynutili si aktivní hrou tlak, z čehož pramenily i přesilovky. Je třeba ale říct, že na Varech bylo docela znát, že nejsou v optimální formě.

Ve třetí třetině jsi byl autorem rozdílové branky. Jak celá situace vypadala tvým pohledem?

Celou přesilovku jsme je drželi v pásmu. Rychle jsme si vyměnili puk a zatlačili je. Zpoza branky mi nahrával Polda a snažil jsem se pohotově zakončit. Naštěstí to Mensatorovi prošlo pod vyrážečkou.

Josef Hrabal

V minulých zápasech byl problém v nevyužitých přesilovkách. Dnes se povedlo hned tři proměnit. Kde vidíš důvody zlepšené produktivity?

Stále na tom v tréninku pracujeme. Proti Varům se nám přesilovky povedly. Chce to častou střelbu, dobrý pohyb a trochu štěstí. Přesilovky jsou mnohdy pro vývoj zápasu klíčové. Je fajn, že se nám dnes dařilo, snad v tom budeme pokračovat.

Energie je loňským mistrem, ale letos se herně trápí. Taky Oceláři v minulých dvou zápasech nezářili. Jaká byla nálada mužstva před tímto duelem?

Snažíme se nemyslet na předešlé zápasy. Třeba proti Zlínu to nebyl z naší strany úplně špatný výkon a mohli jsme klidně urvat víc než bod. Každý zápas je jiný a naší motivací bylo dnes určitě vyhrát. Jsem rád, že se to povedlo.

Extraligový kolotoč se na nějakou dobu zastavil. Jsi nominován na reprezentační zápas proti Slovensku…

Musím říct, že se moc těším. Bude to zase jiná zkušenost s novým trenérem. Většinu kluků co jsou povolání znám, proto by neměl být problém se nějak domluvit i na ledě. Snad to pro mě dobře dopadne a budu platným členem týmu.