Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jiří Polanský: Věřím, že zítra to bude ten pravý Třinec!

11.04.2015 · Martin Stebel
Úvodní finálový souboj nevyšel Ocelářům podle představ. Litvínovská Verva dokázala udeřit hned třikrát v početních výhodách a má první bod. Střetnutí krátce okomentovali Jiří Polanský s Martinem Adamským. První bitva neúspěšná, finálová válka však pokračuje - hlavy vzhůru!

Finále na domácím ledě jste nezahájili optimálně...

Znamená to jen, že musíme v Litvínově minimálně jednou vyhrát, tahle porážka nás nesmí srazit, bude to ještě dlouhé. Dnes to byl jen jeden zápas série. Věřím, že zítra to už bude Třinec jako předtím.

V některých chvílích jste působili poněkud vlažným dojmem...

Litvínov možná dal do hry víc srdíčka, byli soudržnější. V některých pasážích jsme hráli dobře, ale musíme se víc doplňovat. Nemůžeme spoléhat na to, že to rozhodneme jen individualitami.

Podle očekávání byl velkou oporou hostů Pavel Francouz...

Chytal dobře, ale dnes jsme ho ani moc nezaměstnali, k nějaké pořádné akci jsme se vlastně ani nedostali. V první třetině jako bychom byli v kině, nebyli jsme ale ti herci, kteří to mají hrát. Neměli jsme velký tlak, na který jsme byli zvyklí ze sezony.

Co očekávat od nedělního střetnutí s pořadovým číslem dvě?

Jsem rád, že jsme dnes hráli už od tří hodin, protože bude víc času na regeneraci. Zítra nás čeká jiný zápas, věřím, že to bude konečně ten pravý Třinec!Není důvod věšet hlavy, burcuje Martin Adamský
Martine, vypadalo to, že hosté dnes našli recept, jak na vás vyzrát...

Teď už se s Litvínovem nemáme čím překvapit, v sezoně jsme spolu hráli čtyřikrát, oba týmy určitě měly důkladný rozbor u videa. Utkání se zlomilo v přesilovkách, kvůli tomu jsme prohráli. Jinak při hře pět na pět to bylo vyrovnané.

Před startem série jste obecně byli pasování do role favorita. Nesvazoval vám tento tlak ruce a nohy?

Neřekl bych, že dnes jsme byli pod přehnaně velkým tlakem. Větší tlak jsme cítili v semifinále se Spartou. Moc dobře víme, že dnes to nebylo ono, ale zítra je nový den, který přinese snad lepší zápas. Dnes nám asi chyběla chuť, jak tomu bylo v předchozích sériích. Možná po postupu do finále přišlo podvědomé sebeuspokojení. Zítra to musí být lepší, protože za stavu 0:2 nemůžeme do Litvínova jet.

Třinecké publikum vám očividně velmi věří. Ještě těsně před koncem zněl WERK ARENOU pokřik "my tu ligu stejně vyhrajem..."

To tady lidé skandují snad od pátého kola (směje se). Je to jejich přání a mají pravdu. Série se hraje na čtyři výhry, není důvod věšet hlavy, zítra musíme finále vyrovnat!

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice