Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jiří Polanský: V Lize mistrů chceme udělat úspěch!

21.08.2014 · Martin Stebel
Čtvrteční vítězný duel Ocelářů byl především výsledkem skvělé kolektivní práce a disciplíny. Přesto jeden individuální výkon rozhodně stojí za připomenutí. Centr druhé formace Jiří Polanský neustále hýřil obrovskou aktivitou, zaznamenal dvě branky a stejný počet asistencí. Zcela logicky byl proto vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Jirko, podařil se vám skvělý výsledek. Tak jednoznačný průběh jsi zřejmě neočekával...

Takový výsledek samozřejmě nečekal nikdo z nás. Svou roli sehrála skutečnost, že to byl první zápas v Lize mistrů, na který jsme se velmi těšili. Nečekám, že v dalších zápasech to bude tak snadné jako dnes. Byl jsem překvapen, kolik šancí jsme si vytvořili. Musím pochválit Šimona Hrubce, který nás podržel.

Na Ocelářích byl zcela patrný obrovský ofenzivní hlad...

Všechny tréninky a zápasy jsme směřovali k Lize mistrů, kde chceme udělat nějaký úspěch. Jsme rádi, že se to potvrdilo, ale nechceme propadat euforii. Na klucích v kabině je vidět obrovská chuť do práce a snaha ukázat třineckému fanouškovi dobrý hokej. Trochu mě mrzí, že dnes nebylo plno, protože takové zápasy v extralize neuvidíme.
Do utkání jsi nastoupil v dresu s nápisem "TOP SCORER", přesto si hostující obrana nedávala moc velký pozor...

Tento dres nosím díky produktivitě za loňský ročník. Nejvíc sice bodoval Martin Růžička, ale ten už tady není. Dres bude údajně putovní, bude ho nosit vždy ten, kdo bude mít nejvíc kanadských bodů v týmu. Je to oživení, byla to sranda, je to něco nového. Dres byl v pohodě, ale mírné problémy mi dělala akorát helma, kterou jsem dostal až dnes ráno. Musel jsem si na ní hned zvyknout, což nebylo snadné.

Po dvou třetinách bylo de facto "vymalováno". K vidění poté byly drobné i větší potyčky, které několikrát iniciovali hosté...

Zhruba od stavu 4:0 jsme trochu tušili, že zápas se bude kouskovat a uvidíme nějaké šarvátky, bude to nervóznější, což se ke konci potvrdilo. Odveta ve Švýcarsku bude daleko složitější, musíme se dobře připravit.

Na základě dnešního duelu by šlo skoro prognózovat, že Jiří Polanský se z role dvorního nahrávače pomalu ale jistě mění v kanonýra...

Zní to možná paradoxně. Mám ovšem skvělé spoluhráče a Martin se Zbyňkem mi to svým pohybem velmi ulehčují. Oni tu hru umí rozhýbat, obránci soupeře s nimi mají problém, já se občas jen vezu. Upřímně řečeno, čekal jsem, že těmto dvěma budu hlavně nahrávat, ale najednou je to opačně - do šancí mě dostává Zbyněk a Martin. Je to prostě trochu jinak, ale klukům mockrát děkuji.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC RT TORAX Poruba
HC Oceláři Třinec