Jiří Polanský pod drobnohledem

25.02.2012 · Michal Samiec
Podruhé v této sezóně jsme se zaměřili podrobně na některého z třineckých hráčů. Po Janu Peterkovi, kterého jsme sledovali v listopadovém zápase s pražskou Spartou, jsme dnes pozorovali počínání centra čtvrté formace Jiřího Polanského.

Jiří Polanský – profil hráče

Jiří Polanský patří už prakticky do inventáře třineckého klubu. Třicetiletý rodák z Brna se poprvé dostal z jihomoravské metropole pod Javorový v létě 1998. Jako sedmnáctiletý posílil třineckou juniorku, ve které působil až do sezóny 2000/01, v níž si připsal i první čtyři starty za třinecké áčko. Následující sezónu a část dalšího ročníku strávil ve slovenské Žilině (celkem 68 zápasů a 21 kanadských bodů). Ve zbytku sezóny 2002/03 působil i v nedalekém Havířově, kde si připsal jediné extraligové starty mimo Třinec (32 zápasů a 6 startů v baráži). Od léta 2003 pak již bez přerušení (nepočítáme-li několik odskočení na výpomoc do nižší soutěže) působí již devátou sezónu v Třinci, kde si v roce 2011 splnil i jeden velký sen a dosáhl největšího úspěchu své hokejové kariéry. 12. dubna totiž se svými spoluhráči zvedl pohár pro vítěze extraligy.

Jiří Polanský celkem za Oceláře odehrál 485 zápasů, nastřílel 110 branek a přihrál na 152 gólů (celkem 262 kanadských bodů), byl potrestán celkem 673 trestnými minutami. Jeho celková extraligová bilance činí 517 zápasů a 271 bodů (115+156). V této sezóně ještě nevynechal jediný zápas.

Momenty Jiří Polanský:

7:20 - Polanský převzal puk ve středním pásmu a prokličkoval až do obranného pásma Energie. Následně se dokázal protlačit až před Mensatora, ale ten srazil betony k sobě včas.
12:38 - Obrovská šance Třince! Hrňa pílil s Polanským 2 na 1, prvně jmenovaný přihrál přes hůl bránícího hráče, ale Polanský následně nedokázal puk zasunout za Mensatora.
14:53 - Jiří Polanský svým pohybem dělal problém hostujícímu Gřegořkovi. Ten nakonec s ním ztratil trpělivost a poslal jej na hrazení. Polanský vybojoval jednu ze dvou třineckých přesilovek.
19:07 - Polanský se provinil držením hole v obranném pásmu a byl vykázán na dvě minuty.
31:50 - Polanský se svými spoluhráči dostal do útočného pásma. S pukem se ale dostal až téměř do rohu a z velkého úhlu vyzkoušel pozornost Mensatora. Tato střela neměla brankové parametry.
50:05 - Další dobrá šance! Ve druhé třinecké přesilovce se dostal Cartelliho puk mezi kruhy k Polanskému a ten do něj z první prásknul. Dobrá rána, Mensator ale vyrazil.

Výsledná známka: 2

Jirka Polanský byl v zápase proti Karlovým Varům až ve čtvrté formaci (jeho spoluhráči byli kromě jednoho střídání Miloslav Hořava a Erik Hrňa, vzadu nejčastěji naskakovali Mario Cartelli a Daniel Seman), přesto v této nevděčné pozici obstál. Dokázal při každém střídání bojovat, hrát s plným nasazením o každý kotouč, i když neměl tolik příležitostí dostat se do tempa jako centři pravidelně nastupující na přesilovky nebo oslabení. Lepší známku by si určitě vylepšil, pokud by dokázal proměnit několik velmi slibných příležitostí, do kterých se i přes nižší čas strávený na ledě dostal.

Zápasové statistiky Jiřího Polanského
Góly: 0