Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Je vidět kombinace i lehkost na bruslích, těší Martina Gernáta

13.11.2020 · Martin Stebel
Krasojízda Ocelářů pokračuje. Po dvou venkovních zápasech potvrdili dobrou pohodu a slušnou střeleckou potenci také na domácím kluzišti, kde zdolali Olomouc. Gólem a asistencí ke skalpu Kohoutů přispěl MARTIN GERNÁT, který tak v úvodu sezony naplno dokumentoval svou vysokou produktivitu.

Podstatnou část utkání jste dominovali, ale Olomouci se povedlo vývoj zdramatizovat. Kde hledat příčiny?

Úvod jsme měli dobrý, pomohli jsme si přesilovými hrami a kontrovali hru. Ve druhé jsme začali zbytečně vymýšlet, dali nám ze dvou přesilovek gól a začalo se v podstatě od nuly. V kabině jsme si říkali, že musíme hrát, jakoby to byl nový zápas a že nesmíme dostat gól. Chvála Bohu, že se nám konec podařil.

Byl jsi autorem prvního gólu, ale vypadalo to, že puk ještě tečoval hostující hráč...

Viděl jsem, že před brankovištěm někdo stojí, tak jsem se snažil puk poslat do těch míst. Zdálo se mi, že od jeho brusle to brankáři prošlo do brány. Trošku šťastný gól, ale to patří k tomu, když se snažíme střílet na branku.

Ve 45. minutě jsi šel za stavu 3:2 na 2+2 minuty za vysokou hokejku na trestnou. Byly to za katrem krušné chvíle?

Byla to nešťastná situace, jen jsem chtěl protečovat puk. Jejich bek se na mě snažil vystoupit, chtěl jsem puk přehodit za něho, abychom mohli vystřídat a asi trefil hlavou moji hokejku. To se stává. Kluci to výborně ubránili, skvěle tam zasáhli i Tomáš Marcinko s Kořenem (Kořenář), když měli prázdnou branku. Poté jsme si to už zasloužili.

V šesti zápasech jste dali jedenáct gólů z přesilovek, využili jste zhruba každou třetí. V tomto směru jste zatím nejlepší z celé extraligy...

Máme velmi kvalitní hráče, svou roli hraje i sehranost. Taky moc nevymýšlíme. Snažíme se hrát, co umíme a z toho góly padají.

Podařila se vám už šestá výhra v řadě. Je v týmu cítit psychická pohoda?

Celému týmu prospívá, že jsme mohli být během vynucené pauzy na ledě v Polsku. Kombinace i lehkost na bruslích je vidět. Snažíme se hrát jednoduše, rychle se dostávat do soupeřového pásma a co nejvíce střílet. Zatím se nám to daří.