Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Je to paráda, když vám takto klapne zápas, raduje se Marek Růžička.

05.10.2014 · Martin Stebel
Oceláři nepolevují ve vítězném tažení a nekompromisním způsobem kosí jednoho soupeře za druhým! Ve WERK ARENĚ tentokrát v duelu proti Hradci Králové zazpíval tenisový kanárek 6:0. Dvě úvodní trefy obstaral junior Marek Růžička, hattrickem se zaskvěl Martin Adamský.

Gratulace k výbornému výkonu a dvěma gólům. Takové večery se nezapomínají...

Dvakrát jsem vystřelil na branku, byly z toho dva góly. Je to paráda, když vám takto klapne zápas. Na Hradec jsme byli dobře připraveni, hráli jsme to, co jsme chtěli. Dá se říct, že to bylo moje nejlepší utkání v Třinci. Na hattrick jsem nemyslel, soustředil jsem se na každé střídání. Hráli jsme aktivně, navíc nás podržel výborný Šimon v bráně. Byly momenty, kdy to bylo vyrovnané, ale hokej se hraje na góly, těch jsme dali víc.


Gólová euforie Marka Růžičky. foto: Petr Rubal

Jak vypadaly obě trefy optikou střelce?

První gól - to byla zásluha Denise Kindla, který mi parádně nahrál, mířil jsem na lapačku, prošlo to. Můj druhý gól, to byla snadná práce. Rafy (Adam Rufer) mi puk perfektně načasoval před branku a bylo to jednoduché.

Konkurence v třineckém útoku je velká, ale dnešním výkonem čtvrtá lajna potěšila třinecké publikum a jistě také trenéry...

Vyšel mi jeden zápas, ale nemyslím si, že jsem si dnes vybojoval stabilní místo, musím na sobě dál makat a uvidíme, jak to bude do budoucna. Probojovat se do kádru je hodně složité, je tady velká konkurence. Stále hraji i v juniorce, když je potřeba, jdu hrát za áčko. Musím se s tím nějak vypořádat.---------------------------------------------------------------------------------------------

MARTIN ADAMSKÝ: Z domácí série jsme chtěli vytěžit maximum!


Martine, pátá výhra v řadě. Vypadá to, že úvod sezony vychází Ocelářům na jedničku...

Úvod sezony nám vyšel, což je perfektní. Chtěli jsme na začátku urvat co nejvíce bodů, protože pozdější ztráty se těžko dohánějí. Musíme ale šlapat dál. Když se daří týmu, bude se dařit i jednotlivcům. Pokud bychom byli dole, jako je teď Zlín, psychika je špatná. Z domácí série jsme chtěli vytěžit maximum, což se povedlo. Nemůžeme připustit, aby nás tady soupeři poráželi, jak se to povedlo Vítkovicím. Chtěli jsme doma stoprocentní zisk.

Velkým pozitivem a potěšitelnou skutečností je, že o góly se téměř rovnoměrně starají všechny formace...

Přesně tak. Tohle je hlavní síla našeho kolektivu. Soupeři se nemohou soustředit jen na hlídání naší jedné lajny, daří se skórovat všem pětkám. Tak by to mělo fungovat v celé sezoně.

Program Ocelářů je hodně nahuštěný. Hned v pondělí odlétáte do finského Tampere, kde vás čeká rozhodující souboj v Champions Hockey League...

Tenhle zápas bereme velmi prestižně, doma jsme si to trochu pokazili. Teď jsou karty na naší straně, musíme tam vyhrát. Věřím, že energie bude dost, protože rozložíme síly do všech čtyř útoků. Musíme ubránit jejich přesilovky, to bude klíč k úspěchu. Chceme vyhrávat na všech frontách!