Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jakub Orsava: Jsem rád, že mám na ledě víc prostoru

23.10.2012 · Martin Stebel
Takhle by to šlo, pánové! Oceláři přerušili dvouzápasovou sérii proher, znovu vítězí a povedenými kousky baví své publikum. Proti oblíbenému soupeři z Karlových Varů se dokázali brankově prosadit hned sedmkrát. Výborný duel absolvoval Jakub Orsava (1+1). "Dostal jsem větší důvěru od trenéra, tak jsem se chtěl ukázat," culí se rychlonohý mladík.

Kubo, po dvou porážkách konečně přesvědčivá výhra...

Před tímto zápasem jsme dvakrát neuspěli a řekli jsme si, že třikrát po sobě už prostě nechceme zažít ten pocit. Chtěli jsme do zápasu dát maximum sil, což se nám povedlo. Hlavní důvod naší výhry vidím v tom, že jsme na soupeře hned v úvodu zatlačili a vnutili své tempo hry. Je trochu škoda, že v první části se nám nepovedlo víc branek. Nikdo by se nemohl divit, pokud bychom vedli třeba 4:0.

V prvním dějství jste měli k dispozici spoustu přesilovek, ale bez gólového vyjádření...

Přesně jak říkáte. V první třetině nám přesilovky vůbec nešly, ale naštěstí druhá část nám vyšla lépe. Něco jsme jim tam nasypali. Jsem moc rád, že i já jsem měl podíl na celkovém skóre. Chtěl bych ale poděkovat spoluhráčům z lajny.

Brankově bohaté střetnutí dopadlo pro Oceláře pozitivně, ale co se stalo ve druhé třetině, kdy jste během krátké chvíle téměř ztratili luxusní pětibrankový náskok?

To kdybych věděl. Asi jsme podvědomě trochu podlehli sebeuspokojení. Možná v naších hlavách byla myšlenka, že to nějak dohrajeme a Vary to dokázaly docela rychle vytrestat. Naštěstí jsme díky Růžovi zase zvýšili náskok ve třetí části.

Na začátku prostřední periody jsi měl zásadní podíl na premiérové trefě Dana Rákose v třineckém dresu...

Najížděl jsem ze strany a zkoušel najít Dana Rákose. Věděl jsem, že zatím letos branku nedal, proto jsem mu chtěl nahrát, ať má konečně radost (směje se). Byla to situace dva na jednoho a viděl jsem, že je v lepší pozici a snad to dorazí. Povedlo se mu to parádně!
Odehrál jsi opravdu povedený duel. Byl to nejlepší výkon v aktuálním ročníku?

Z mé strany to byl opravdu nejlepší zápas sezony. Dostal jsem důvěru trenéra ve druhé formaci a hned to šlo lépe. Chtěl jsem se ukázat v dobrém světle, hrálo se mi výborně. Snad v tomto trendu budu pokračovat.

Jak už jsi avizoval, hrál jsi v nově složené lajně. Jak tuto spolupráci hodnotíš?

Tady v Třinci je úplně jedno, s kým hrajete v lajně. Kádr máme hodně kvalitní a ať nastoupíte s kýmkoli, vždy to je super spolupráce.

Radost ti zcela určitě dělá i skutečnost, že chodíš daleko častěji na led, než tomu bylo na začátku sezony...

Souhlasím. Jsem moc rád, že jsem mohl nastoupit ve druhé formaci a měl jsem daleko víc ice–timu. Když jsem schovaný někde ve 4. lajně, tak se těžko prosazuji. Přišel nový trenér a teprve časem ho člověk může přesvědčit o svých přednostech. Jsem šťastný, že se dnes vyhrálo a měl jsem na tom svůj podíl. Věřím, že i v dalších zápasech by nám to mohlo fungovat.