Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Hrňa: Bojovali jsme do konce, ale nebyli jsme efektivní

04.01.2022 · Adam Sušovský
Efektivita. Klíčový bod čtvrtého moravskoslezského derby sezony. Erik Hrňa trefně pojmenoval, co stálo za na první pohled hladkým vítězstvím Vítkovic. Regionálnímu rivalovi stačilo k pěti gólům pouhých čtrnáct střel na třineckou branku.

Třinečtí hokejisté prohráli čtvrté derby sezony na ledě Vítkovic 2:5, velmi specifické utkání hodnotil před přítomnými novináři útočník Erik Hrňa. Oceláři měli střeleckou převahu, historický sok je ale předčil v efektivitě. Na pět branek stačilo Vítkovicím za celých šedesát minut vyprodukovat pouhých čtrnáct střel na branku. 

Oslabení Oceláři bez řady opor v sestavě tak jedou domů s prázdnou, útěchou může být fakt, že i po tomto kole zůstávají na prvním místě tabulky Tipsport extraligy se čtyřbodovým náskokem. 

"Od nás to bohužel nebylo efektivní utkání. Šance jsme měli a myslím, že jsme jich měli určitě více než Vítkovice. Jak už tady od vás (novinářů) padlo, měli čtrnáct střel a dali z nich pět gólů, to rozhodlo zápas. My dali gól v přesilovce, dokonce i v oslabení, ale bohužel ne při hře pět na pět," řekl po utkání Hrňa. Autor přesilovkové trefy na 1:2, která dala ve druhé třetině Ocelářům na krátkou chvíli naději se zápasem ještě něco udělat. 

"Bohužel jsme ale přesilovku využili jen jednu. Je velká škoda, že jsme si nepomohli v těch dalších. Vždycky, když jsme se vstřeleným gólem přiblížili, zase jsme inkasovali. To nás sráželo. Bojovali jsme až do konce, chtěli jsme se zápasem do poslední chvíle něco udělat, ale každý jejich gól nás srážel víc a víc," uzavřel Hrňa.

Oceláři se budou muset po nezdaru ale rychle zase oklepat: V dalších dnech je čeká těžký zápasový trip po venkovních kluzištích, který začnou už v pátek na ledě Liberce. Poté je čekají ještě zápasy v Karlových Varech a v Brně.