Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Hrajeme s fanoušky za jeden tým, burcuje Jiří Polanský

07.12.2013 · Eva Dvorská
Během pátečního střetnutí Ocelářů v Hradci Králové, potvrdil Mountfield svou defenzivní sílu, se kterou v letošní sezoně trápí mnoho soupeřů. Oceláři tak i ze třetího měření sil s Východočechy vyšli bodově naprázdno. Příčiny neúspěchu se po včerejším duelu snažil nalézt Jiří Polanský.

Jak se hrálo na hradeckém ledě?

Hradec je po Liberci druhý soupeř v těsné době, se kterým jsme neuhráli ani bod. Jeli jsme sem s úplně jinými úkoly než u předchozích zápasů, to znamená hrát stoprocentně dozadu, nedostat branku. Do Hradce jsme jeli s vědomím pozice, že nejsme favorité, protože momentálně jsme trochu v útlumu a musíme to zlomit. Myslím, že jsme si dobře odpočinuli. Dokázali jsme se na toto utkání připravit i po těch těžkých zápasech, které jsme měli. Když prohrajete, tak to v těle zanechá stopy… Není to jako po vyhraném zápase, kdy jste plni euforie a ani tu únavu necítíte. Únava se nasbírala, ale dostali jsme se z toho.

První gól byl hodně rychlý, padl po 19 sekundách hry…

Škoda toho prvního gólu v první minutě. To nás srazilo, celý zápas jsme to doháněli. Věděli jsme, že musíme dát gól, že stav není vyrovnaný a dotahujeme. Myslím, že šance jsme měli, nebyl to vyloženě samostatný nájezd, ale byly tam šance, které by měly skončit gólem. Když my útočníci góly nedáme, tak je to stejná chyba jako když někdo vyrobí hrubku vzadu a dostaneme z toho gól. My jsme ty šance nedali a je to chyba nás útočníků. Naše obrana dnes hrála dobře a jeden dva góly by ten zápas úplně otočili.

Kde hledat důvody střeleckého trápení?

Přemýšlel jsem nad tím, bavili jsme se o tom s klukama. Některé věci se snažíme dělat úplně stejně. Když budu mluvit za sebe – pořád se snažím hledat spoluhráče, nahrávat na volej, pořád se snažím, aby ty šance měli, aby ten puk dostali do prostoru, ze kterého mohou vystřelit. Přiznám se, že někdy nám v těch prvních asi patnácti kolech padly branky, které by normálně třeba gólem neskončily a asi jsme si toho nevážili. Byli jsme na vítězné vlně a teď najednou když máme dát jednoduchou branku, z dorážky nebo podobně, tak nám to nejde. Pořád čekáme, že se nastartujeme tak, jak nám to tam padalo předtím. Áda i Orsi měli šance, Linhart měl pěkné střely, umí si najít prostor. Hodně příležitostí jsme měli i po buly. Bonkie i Petrovka hrají výborné buly. Nevím, čím to je…

V neděli je na programu domácí zápas se Zlínem. Jak zní tvůj vzkaz fanouškům?

Je polovina soutěže a nemyslím si, že by na nás fanoušci měli být úplně naštvaní. V první půlce jsme měli dobré zápasy, střídali jsme to i s horšími výkony. Soutěž jsme začali prohrami v prvních dvou zápasech, jak doma s Libercem, tak s Hradcem venku. Chtěl bych poprosit fanoušky, aby v neděli od tří hodin přišli na zimák v co největším počtu a fandili. Tak jako my hrajeme hokej pro ně, tak my je k tomu hokeji potřebujeme. Je jasné, že podporovat, když se nedaří, je těžké. Rád bych, aby věděli, že tým na tom teď není optimálně a jedna z těch věcí, co nás mohou posunout, jsou fanoušci. Pokud nám ještě přitíží a budou pískat, tak to nám momentálně nepomůže. Jedna věc je, že za některé výkony si to možná zasloužíme, ale určitě ne na začátku zápasu. Kluci jsou taky jenom lidi, chtějí vyhrát a hrajeme za jeden tým, i s fanoušky!