MISTR 2023/2024

Finále je tady! Podpořte starší dorostence ve snaze o titul!

01.04.2013 · Daniel Ježek, Martin Stebel
V úterý 2. dubna nehraje pouze dospělý výběr Ocelářů veledůležité střetnutí na ledě Zlína, ale koná se rovněž druhý finálový duel starších dorostenců Třince. Přijďte osobně podpořit jejich snahu o zisk mistrovské trofeje, startuje se v 16:00!

V sérii hrané na dvě vítězství zatím mají navrch Západočeši, kteří po nedělní finálové premiéře vedou 1:0. Stejně jako v semifinále tedy musí mladí Oceláři otáčet nepříznivý vývoj série a doufat v rozhodující souboj ve středu 3. dubna na domácím kluzišti. Dorostenci z Werk arény si zcela určitě zaslouží vaší přízeň a hojnou účast. Zavítejte proto v úterý od čtyř hodin na Lesní!

Energie Karlovy Vary

Západočeská omladina na cestě do finále postupně vyřadila Havířov, Plzeň a Jihlavu. "Jsme těsně pod vrcholem a nikdo z nás teď tu cestu nechce skončit. Jednoduše, chceme titul a uděláme pro to maximum," sliboval před prvním zápasem finále trenér Energetiků Václav Eismann a pokračoval na téma letošní vzájemné bilance se Slezany: "V základní části jsme s Třincem ze šesti bodů uhráli jeden. Na to se ale teď nekoukáme. Nacházíme se v úplně jiném rozpoložení a titul můžeme získat stejně jako oni. Vidím to padesát na padesát."

Z kabiny Ocelářů

Asi nikdo nepochybuje o tom, že na Lesní se s mládeží dlouhodobě kvalitně pracuje, výsledkem čehož je, že všechny výběry patří k republikové špičce. Výborným příkladem jsou starší dorostenci, kteří pod vedením kouče Reného Muchy letos suverénně vyhráli základní část své věkové kategorie a do play-off vstoupili v roli favorita. Ve vyřazovací části si postupně poradili s výběrem Pardubic (2:0 na zápasy), poté ukončili sezonu Českým Budějovicím (2:0). Až semifinále přineslo větší drama, kdy Oceláři přetlačili dorostence z jihočeského Písku (2:1). Nyní je čeká poslední krok, v odvetě na dva vítězné zápasy se postaví karlovarským Energetikům. "Letos máme s dorostem nejvyšší ambice. Základní část jsme vyhráli s obrovským náskokem a v play-off to chceme potvrdit. Naším cílem je titul," říkal po vítězném čtvrtfinále kapitán týmu Marek Růžička.

Dosavadní zápasy série

První klání finálové série viděla karlovarská KV aréna. Do utkání lépe vstoupili svěřenci trenéra Raného Muchy, kteří si brankami Heidra a Zahradníčka dokázali vypracovat dvoubrankový náskok. Domácí sice dokázali zásluhou Molnára snížit na rozdíl jediného gólu, Slezané si však náskok dvou branek vzali zpět, když se prosadil Růžička. Karlovarští se ale nehodlali vzdát, Vaňkem korigovali na 2:3 a jedenáct vteřin před vypršením šedesáté minuty srovnal opět Vaněk. V prodloužení pak o vítězi prvního měření sil rozhodl karlovarský Hroch.

31. března: HC Energie K. Vary– HC Oceláři Třinec 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Molnár (Blaha), 48. Vaněk (Gorčík, Dvořák), 60. Vaněk (Kohout), 65. Hroch – 3. Heider, 25. Zahradníček (Jašek, Růžička), 47. Růžička.

Sestava Karlových Varů v prvním zápase: Frček – Vaněk, Michálek, Blaha, Dvořák, Veverka, Rulík, Binias, Osmík – Rubeš, Šafář, Gorčík – Beránek, Janata, Jirušek – Kohout, Hroch, Molnár – Dimitrov, Petrov, Pfister.

Sestava Třince v prvním zápase:  Svoboda – Pisarik, Mičulka, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Walaski, Heider, Cienciala – Kovařčík O., Růžička, Kovařčík M., Christov, Pěnčík, Kofroň, Trčka, Motloch, Kasala, Lorek, Pala, Jašek. .

Vzájemné zápasy v základní části

2. února: HC Oceláři Třinec – Energie K. Vary 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 65. Kasala (Bartoň)

9. března: Energie K. Vary – HC Oceláři Třinec 5:7 (1:1, 3:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 16. Molnár (Priškin), 26. Rubeš, 26. Janata (Vaněk), 38. Šafář (Priškin, Gorčík), 56. Rubeš (Jirušek) – 14. Pěnčík (Poruba), 23. Růžička (Walaski, Kovařčík M.), 29. Heider (Kovařčík O.), 39. Jašek (Kovařčík M., Růžička), 43. Kovařčík O. (Christov, Heider), 47. Jašek (Růžička), 60. Zahradníček (Christov, Kovařčík O.) .

O zápasech

Hrací den: 2. finále play-off Extraligy staršího dorostu
Termín utkání: úterý, 2. dubna 2013, 16:00
Místo utkání: Werk aréna, Třinec