Emoce se stupňují, souboje se přiostřují

22.03.2010 · Adam Sušovský
Čtvrté utkání čtvrtfinálové série České pojišťovny play-off O2 extraligy nabídlo v Třinci jednostranný zápas. Pardubice totiž Oceláře přestřílely 5:0. Závěr utkání však přinesl hodně emotivní průběh, který vyostřilo několik bitek. V nich dominovali prozměnu domácí!

Třinecká Werk aréna zažila v úvodu zápasu sprchu ledovou vodou. Oceláři totiž už v 8. minutě prohrávali 0:3 a bylo jasné, že strhnout vítězství na svou stranu bude enormě těžké. Definitivní konec nadějí vzal Třinci čtvrtou brankou Cetkovský ve druhé třetině a zápas se jen dohrával. Místy velkou hokejovou nudu zpestřil závěr. Kdo zůstal na tribuně až do konce, nemohl litovat...

Tak si to srhneme: Běží předposlední minuta utkání a ihned po vhazování shazují rukavice Tomáš Malec a Jiří Cetkovský. Férová bitka končí velmi rychle. Po pár ranách z obou stran totiž hráči padají na zem a celou šarvátku končí čároví rozhodčí. Vyostřený závěr však neměl konce. O půl minuty později totiž bylo na ledě daleko větší horko.

Hostující Daniel Rákos projel kolem Platila, od kterého inkasoval tvrdý krosček. Do celé situace se zamíchal i Aaron MacKenzie a byla tu další mela. Zatímco Rákos ujel na střídačku, MacKenzie inkasoval rány od Platila a padl k zemi.

A nebylo to zdaleka vše. Druhou dvojici totiž utvořil Jozef Balej, který neodmítl boxerský duel s Kousalem. Pardubický mladík dostal za vyučenou a Balej triumfálním gestem rozvášnil třinecké diváky. V té době to mezi oběma tábory hodně jiskřilo. K další bitce mezi Platilem a Pineaultem však nedošlo.

"Bylo to hodně vypjaté. Já jsem se mu snažil dostat pod kůži a vyprovokovat ho k dalšímu zápasu," řekl důrazný zadák ke slovní rozepři s Pineaultem. Právě třinecký boxer se vyjádřil k situaci, která bitce předcházela a nabudila emoce týmu na maximální hodnotu: "Rákos si to zasloužil. Provokuje celý zápas a já lituju toho, že jsou tady za bitky tak tvrdé tresty. Zasloužil by si jako blázen. Hraje dvě střídání za zápas, prakticky za to ani nestojí, ale v tu chvíli si to zasloužil a je mi jedno, jestli to bylo fér nebo ne," komentoval své činy.

Druhým hrdinou závěrečné minuty byl Jozef Balej. Třinecký snajpr, který naskočil do play-off po vleklém zranění, totiž ve férovém souboji smázl pardubického mladíka Kousala. Je to o hrdosti a týmu. Já se zastávám sám sebe a spoluhráčů. Pokud mě někdo vyzývá, tak tu výzvu neodmítnu," prohlásil po zápase. "Řekl jsem mu, jestli chce jít, že můžeme. Myslím si, že to k hokeji patří a jsem na sebe pyšný. Od nikoho si nenechám nic líbit," pokračoval a jen potvrdil, že šlo skutečně o fair-play souboj.

V ostrém duelu se proti němu postavil nejmladší hráč na hřišti. V tom však Balej nic podstatného nevidí: "Ani nevím kdo to byl, ale když vstoupí na led, tak je přece muž," říká jasně.