Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Doudera: Jdeme za svým cílem

17.04.2023 · Adam Sušovský
Jako jeden ze služebně nejstarších Ocelářů ví, co obnáší na konci sezony zvednout nad hlavu mistrovský pohár. V dresu Třince s nim slavil už třikrát, teď přichází další možnost. V cestě za obhajobou stojí poslední soupeř. Obránce Milan Doudera moc dobře ví, že ani Hradec Králové týmu nedá nic zadarmo.

Když předstoupil před novináře, často svá slova opakoval. 

Zkuste to na něj zleva zprava, víc než jednoduchá slova z něj stejně nedostanete. To, co ale může znít na první pohled jako pouhá fráze, je pravda podložená hokejovými zákony. 

Oceláři postoupili popáté za sebou do finále play off, ve kterém na cestě do poslední bitvy o Masarykův pohár stáli podle novinářů ti nejtěžší soupeři. Obránce Milan Doudera, nejdéle sloužící třinecký bek zocelený těžkými boji, ale dopředu upozorňuje také na sílu Hradce. 

„Budou rozhodovat maličkosti a to, kdo bude chtít víc. A z minulosti moc dobře víme, že je každý soupeř extrémně těžký, celá cesta do finále je vždy velice těžká. My jsme ji zvládli, zvládli jsme to strašně rádi, ale určitě se tím nijak neuspokojujeme. Pro nás nic nekončí, jdeme za svým cílem,“ řekl Doudera v pondělí krátce před odjezdem týmu do Hradce Králové novinářům na tradičním briefingu. 

Scénář příběhu, kterým budou žít novináři i fanoušci během finálové série je dopředu znám. Jsou Oceláři v roli toho nejzkušenějšího týmu současnosti poprvé v letošním play off favoritem? A vydrží Mountfield s nejdelší sérii v historii v nohách se silama? 

Na to všechno musel Doudera odpovídat, se vší skromností mu ale i tyhle spekulace nebyly po chuti. „Je to finále. I kdyby člověk nemohl, tak se na tenhle zápas připraví stoprocentně,“ prohlásil Doudera. 

„Ani nevím, co říkají (novináři a hráči Mountfieldu), ale postavení v tabulce po základní části mluví pro ně a tak to bereme. Bude to těžká série, nevnímáme se jako favorit a máme obrovskou pokoru. Víme, co vše za tím je a co vše jsme tomu museli obětovat,“ pokračoval Doudera. 

„Věřím, že od prvního do posledního hráče víme, co máme dělat. Máme to tak nastavené. Jakmile vznikají problémy, tak na ně v kabině upozorňujeme a říkáme si, co je třeba zlepšit. Věřím, že to tak bude i ve finále.“