Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

David Musil pojede na olympiádu: Je to splněný sen, děda by byl rád

23.01.2022 · Adam Sušovský
Na poslední chvíli, ale přece: Počet třineckých Ocelářů, kteří z kraje února odcestují na zimní olympijské hry se rozšiřuje na pět. V nominaci české reprezentace se totiž na poslední chvíli zaslouženě objevil také obránce David Musil.

Patří k defenzivním pilířům třineckých Ocelářů, už několik sezon má své pevné místo také v defenzivě národního týmu, startoval na posledních dvou světových šampionátech. V nominaci hokejové reprezentace na blížící se olympijské hry se ale jméno třineckého obránce Davida Musila objevilo až teď. Osmadvacetiletý bek v té původní nahrazuje libereckého obránce Ladislava Šmída a z kraje února tak rozšíří seznam Ocelářů, kteří se představí na ostře sledovaném turnaji. 

"Generální manažer Petr Nedvěd mi o víkendu volal, že přemýšlí o tom, že mě nakonec nominují. A že mi ještě v průběhu soboty dá vědět, jestli pojedu. A nakonec mi opravdu zavolal. Dozvěděl jsem se to tak o něco dřív, než se ta informace objevila na internetu. Byl u mě shodou okolností táta na víkend i s rodinou, hned mi všichni gratulovali," říká David Musil. 

Ten se tak v dresu národního týmu v Pekingu představí na ledě spolu se svým parťákem z obrany Tomášem Kundrátkem, další tři Oceláři: Marko Daňo, Miloš Roman a Martin Marinčin se budou na olympiádě rvát o medaile v dresu slovenského týmu.

"Pro mě je to první olympiáda, a co mám k tomu vlastně říct... Je to určitě sen, myslím, že je to sen úplně každého sporotvce. Olympiáda se hraje jednou za čtyři roky, bude to velký turnaj," radoval se Musil z další velké události své kariéry, která plynule navazuje na známé sportovní úspěchy celé rodiny. 

Dědeček Davida Musila, legendární Jaroslav Holík, startoval na olympiádě 1972 v Sapporu, odkud se spolu s československým výběrem vrátil s bronzovou medailí. David by jej pochopitelně rád napodobil. "Vím, že děda by na mě byl hrdej, i kdybych se na olympiádu nedostal. Všechno v našich životech sledoval a byl na nás pyšnej. Že si ale v dresu nároďáku zahraju na olympiádě, by ho určitě potěšilo. A doufám, že tam nahoře i těší."

×
Odehrané v 13:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno