Daňo: Nevzdali jsme se a po pauze budeme lepší

05.02.2023 · Adam Sušovský
Čtyři kanadské body Marka Daňa pomohly zlomit houževnatého soupeře, právě třinecký útočník a nejlepší střelec týmu hodnotil těžkou výhru 5:4 nad Kladnem. "Teď si během pauzy oddechneme, potrénujeme a po ní budeme lepší," řekl.

Gratulujeme ke třem bodům Ocelářů a samozřejmě k tvým čtyřem kanadským bodům. Nečekali jste ale, že poslední Kladno přehrajete snadněji?

Tak to není, bohužel. Oni hrají o život, každý zápas proti nim je náročný. Dnes se to znovu ukázalo, nesmíte polevit ani na vteřinku. Klobouk dolů, že hráli tak, jak hráli a využili své šance. My se ale nevzdali ani v takovém zápase, který vypadal vyhraný a nakonec jsme jej málem ztratili. Klobouk dolů před všemi na ledě a před všemi, co do poslední chvíle věřili, že zvládneme vyhrát.

Věřili jste i ve chvíli, kdy kotel vytáhl choreo s budíčkem?

K tomu se nechci vyjadřovat.

Jsi rád za to, že jste se s Martinem Růžičkou zase dokázali gólově i bodově prosadit?

Jsem rád, že jsme změnili lajny. Sedělo nám to dneska. Snad to takhle bude fungovat i v dalším zápase, s Růžou jsme se dnes zase nakopli. Pomohli jsme týmu dobrými výkony.

Co jste si říkali během druhé přestávky, kdy jste odcházeli do kabin za stavu 3:3?

Abychom se vrátili na led do poslední třetiny s čitou hlavou, furt to byla remíza. Věřili jsme, že máme silnější mužstvo. A i když nás pak trošku ještě nalomil jejich gól na 3:4, ukázali jsme to. Věřím, že si oddechneme během pauzy, dobře potrénujeme a pak to bude z naší strany lepší.