Daniel Rákos: Body jsme potřebovali jako sůl

03.02.2017 · Martin Stebel
KARLOVY VARY - Nebyl to zápas, který by svou atraktivitou zvedal diváky ze sedadel. Duel mužstev z opačných pólů tabulky nabídl vyrovnaný průběh se šťastnou tečkou pro Oceláře. Rozdílový gól zaznamenal DANIEL RÁKOS, což pro něj zároveň byla letošní jubilejní desátá přesná trefa. "Dnes jsme si řekli, že před námi je stále devět zápasů do konce základní části a všechny chceme vyhrát," sdělil po utkání v mix zóně KV arény unavený, ale očividně šťastný bojovník.

Dane, dnešní ubojovaná výhra je v kontextu minulého těžkého direktu na Spartě asi dvojnásob cenná. Ukázala se semknutost a dobrá morálka týmu...

Bylo to vyloženě vybojované utkání. Vary byly výborným soupeřem, v poslední době se Energie výsledkově a herně zvedá. Jsme rádi, že jsme to zvládli vítězně. Nebylo to pro diváky asi moc hezké utkání, ale tři body se počítají. Potřebovali jsme je jako sůl.

Jak psychicky náročné byly dny po nepříjemném zážitku z minulého kola?

Nebylo to příjemné období, když tým dostává nějaké pokuty a sankce. V extralize by takový zápas vůbec neměl mít místo. Intenzivně jsme to řešili jen první dva dny, pak už jsme se plně koncentrovali na dnešní zápas. Snažili jsme se to hodit za hlavy, nešťourat se v té porážce.

Herní zlepšení dnes nastalo teprve od druhé třetiny. Co vám trenérský štáb kladl na srdce po úvodní periodě?

Měli jsme jednoznačně přidat, věděli jsme, že to není dobré. Bylo jasné, že musíme přidat na tempu, abychom s tím zápasem něco mohli udělat. Druhá třetina byla v našem podání nejlepší.

Jak vypadala vítězná trefa optikou střelce?

Přišla dobrá střela od modré, Rosťa Marosz dobře clonil před gólmanem, odrazilo se to na mou hokejku. Je dobře, že jsem se neukvapil, puk jsem podržel. Potom už přede mnou byla prázdná branka.

Při absenci Vlada Draveckého dnes byl ve vaší formaci Tomáš Netík. Jak těžké bylo, zvyknout si tak rychle na nového spoluhráče?

Měli jsme spolu jen dva tréninky, které ale byly hodně dobré. Dnes to ještě nebylo v podání naší lajny úplně optimální, bude třeba trochu času, abychom se lépe sehráli. Tomáš je dobrý kluk, do kabiny dobře zapadl.

V neděli vás čeká duel na špici tabulky, do WERK ARENY dorazí Liberec. Tygři dnes prohráli, tudíž se vaše ztráta na první místo zmenšila, máte navíc oproti Severočechům zápas k dobru. Stále je tedy ve hře zisk Prezidentské trofeje. Je to pro vás v kabině téma?

Nekoukáme moc dopředu. Dnes jsme si řekli, že před námi je stále devět zápasů a všechny chceme vyhrát. Jestli získáme Prezidentský pohár, na to teď absolutně nemyslíme. Potřebujeme hlavně zlepšit naše výkony, potom teprve můžeme myslet na nějaké poháry.

HC Motor České Budějovice