MISTR 2023/2024

Čtyři body Martina Růžičky: Prostě se snažím pomoct týmu!

19.01.2024 · Ondřej Kuchař
Tohle byla paráda, večerní galapředstavení Martina Růžičky se zastavilo na čtyřech bodech. Třinecký lídr dotáhl Oceláře k výhře 4:3 v prodloužení, které parádní akcí sám rozhodl. V zápase se podepsal pod všemi góly Ocelářů a posunul se na špici kanadského bodování celé soutěže.

Výhra 4:3 v prodloužení, ty zapisuješ čtyři kanadské body. Byl to tvůj zápas?

Takhle bych to neviděl. Body jsou super, hlavně je ale skvělé, že se nám povedlo vyhrát zápas. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Body potřebujeme, každý je důležitý. Jsem rád, že se to takhle povedlo.

V základní hrací době jsi byl vyloženě v roli nahrávače. Jak se tři asistence v přesilových hrách seběhly?

Reagovali jsme na to, co hrály Budějovice. Všechny tři situace jsme skvěle sehráli. Povedlo se to. Přesilovky nám jednoznačně pomohly obrátit výsledek. Pak jsme bohužel inkasovali, ale v prodloužení jsme to nakonec urvali.

To jsi rozhodl svojí báječnou individuální akcí. Takhle jsi to měl vymyšlené?

No, vyloženě takhle jsem to určitě neplánoval. (usmívá se) Jen jsem reagoval na soupeře. Otevřel se mi prostor přede mnou. Zkusil jsem to a vyšlo to. Sil jsem už moc neměl, ale povedlo se.

Svým výkonem ses mimochodem dostal na čelo kanadského bodování celé soutěže.

Snažím se prostě jen pomoct týmu, nějaké bodování vůbec neřeším.

Je výhra důležitá i z pohledu tabulky? Právě Motor na nás z páté příčky dotírá.

Určitě! Věděli jsme to, říkali jsme si to. Poslední zápasy hráli velmi dobře. Chtěli jsme uspět, udržet je na distanc.