Čtvrtý duel, Oceláři chtějí srovnat krok!

19.04.2018 · Daniel Ježek
Finále pokračuje, DRFG aréna uvidí čtvrté měření sil Ocelářů s Kometou. Stav je po třetím zápase nakloněn brněnskému celku, Slezané ale ve finále svého soka přehrávají, chybí jim však přesnější muška. Podaří se Ocelářům srovnat?

Oceláři budou usilovat o vyrovnání série. Hráči s drakem na hrudi byli ve všech předchozích zápasech herně lepší, chybí bohužel trochu střeleckého štěstí. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny ve třetím zápase ukázali, že je atmosféra v DRFG aréně nijak nezastrašila a domácí zvítězili jen díky většímu štěstí. „Odmakali jsme zápas. Netahali jsme za kratší konec, ale nevyvedl se nám vstup do utkání. Bylo to hodně vyrovnané a jsem rád za druhou třetinu, kde tým zabral. Kdybychom dali ještě jeden gól, který by nás posunul do vedení, dostali bychom domácí pod tlak,“ říká Václav Varaďa.

Slezané ve třetím duelu ustáli i dvouminutové dvojnásobné oslabení, Oceláři ve finále zatím Kometě nedovolili ani jednu přesilovkovou trefu. „Děkuji klukům za ubráněná oslabení. Na čtvrté utkání se dobře připravíme a pokusíme se vrátit sérii na náš led za stavu 2:2,“ dodává hlavní kouč Ocelářů.

Uděláme vše, abychom sérii srovnali, hlásí Vladimír Svačina

Jak hodnotíš třetí zápas? Kometa vás nijak nepřehrála, přesto má výhru.
Je úplně jedno, jestli prohrajeme 2:3 nebo 1:10. Ale aspoň se hrál za těsného stavu až do konce hokej. Nechci nikoho urazit, ale když je to třeba 5:1, tak se pak na ledě dějí zvěrstva, různá sekání, která lidi ani nevidí. Takhle se hrál hokej a myslím, že je to lepší taky pro diváky.

Rozhodují zkušenosti?
Nevím, jestli to je zrovna zkušeností. Prostě jim to tam padá. Dostáváme takové zvláštní góly. Ale s tím se nedá nic dělat, takový je prostě hokej. Podle mě nemají být z čeho opaření, protože v sérii vedou 2:1 na zápasy.

Co říkáš na dosavadní průběh finále?
Myslím, že je to nejútočnější série, jakou jsme letos v play off hráli. Pardubice i Hradec proti nám určitě víc bránily a museli jsme se víc tlačit. Kometa se snaží hrát hokej, hraje podobným stylem jako my. A fanouškům se to podle mě musí líbit.

V Brně bylo vyprodáno, jak hodnotíš atmosféru?
Nemyslím, že by byla světoborná. V sezoně je trošku lepší. Přece jen lístky za dvanáct stovek... Chodí úplně jiní lidé. Překvapilo mě, že dokonce se místy pískalo, to mi přišlo na finále takové trošku zvláštní. Čekal jsem větší peklo. Uvidíme, jaké to bude ve čtvrtek.

Jak vidíš šance Ocelářů ve čtvrtém zápase?
Dokázali jsme si, že na to máme. A uděláme vše pro to, abychom to tady urvali a jeli do Třince za stavu 2:2. Určitě nebudeme nějak betonovat, budeme hrát jako ve třetím zápase. Co nejvíc s pukem u nich ve třetině. Věřím, že tentokrát už z šancí vytěžíme víc gólů.

Dosavadní zápasy série

14. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Marcinko (Hrňa, Dravecký), 6. Krajíček (Polanský, Musil), 23. J. Petružálek (Hrňa, M. Doudera), 47. J. Petružálek (Rákos, Cienciala), 58. Chmielewski (Marcinko) – 10. Haščák (Zaťovič, P. Holík).

15. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 36. Polanský (Krajíček, Svačina), 57. Polanský (Cienciala, Krajíček) – 7. J. Hruška (Krejčík, Gulaši), 24. J. Hruška (Krejčík, M. Erat), 41. Zaťovič (P. Holík).

18. dubna 2018: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Bartejs, 27. L. Horký (L. Čermák), 47. Vincour (L. Čermák, J. Krejčík) – 27. O. Kovařčík (Roth), 32. Cienciala (Svačina).

O zápase

Hrací den: 4. finále Generali play-off