Cítíme křivdu, ale série pokračuje. Necháme na ledě všechno, hlásí bojovník Varaďa!

27.03.2011 · Adam Sušovský
P r a h a - S hodně pochmurnou náladou se Oceláři vracejí domů z pražských odvet semifinálové série. Třinec v Praze prohrál oba zápasy a nabídl Slavii dva mečboly. Třinecké o to více sráží fakt, že v obou utkáních byli minimálně vyrovnaným protivníkem, ale na kolena je sesadily velké individuální chyby. Rozhodujícím momentem druhého utkání byla zřejmě neuznaná branka Václava Varadi.

Václav Varaďa o neuznané brance:

Puk jsem viděl u nohy Kopřivy. Hradil stál za mnou a nepískal. Víděl jsem, že to tam leží, tak jsem do toho píchl a někdo mě srazil na branku a už jsem jen slyšel, jak kluci řvali, že je to gól. Někoho to asi trefilo do brusle a od ní šel puk do brány. Rozhodčí mi nic neřekli, jenom klukům něco o tom, že byla zvednutá konstrukce branky. Ať si myslí, co chtějí.

O stavu 3:1 pro Slavii:

Je to 3:1, musíme vyhrát další zápas. Už jsem v této situaci byl s Vítkovicemi, taky jsme se smáli a nakonec se pakovali a do finále šel Zlín. Je to nevyzpytatelné, Slavia to zazdí a asi u nás moc hrát nebude. Budeme se tlačit do útoku, necháme tam všechno. Může to být náš poslední zápas. Doufám, že nebude.

O tlaku Třince:

Potřebovali jsme gól, ale nebylo nám dneska dáno. Měli jsme hodně šancí, ale v některých nás zastavily i háčky a fauly. Ale v takových šancích se to asi nepíská.

O zápasech:

My diktujeme hru. Alespoň tak to vidím. Šance děláme my, jenže stejně taky děláme i chyby. Slavia je nedělá, když jsme u nich ve třetině, je těžké se prosazovat. Hrají na hraně faulu a záleží jen na rozhodčích. Připadá mi, že na mě furt někdo visí, drží mi hůl, nemůžeme se dostat ke Kopřivovi. Když už tam jsme, příjde hák, který se neodpíská. Cítíme křivdu, ale bohužel je to tak.

O náladě před mečboly Slavie:

Já bych řekl, že v kabině zůstala nálada dobrá. Mrzí mě sice do jaké díry jsme se dostali, ale série je pořád aktivní. Potřebujeme vyhrát, trochu se nabudit. Slavia si tím už prošla s LIberecem, taky vedla 3:1 a málem o postup přišla. Třeba znevózní. Já pořád věřím, že když vyhrajeme, zvedneme se a série půjde do sedmého zápasu. Asi toho spánku sice moc nebude, ale takové je play-off. Za 48 hodin se hraje znovu. Já doufám, že se na pondělní zápas připravíme stoprocentně a vyhrajeme. Nic jiného nám ani nezbývá.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary