Chtěli jsme na soupeře vlítnout, hlásí David Květoň

01.11.2011 · Martin Stebel
Zásluhou gólové smršti v úvodu střetnutí berou Oceláři komplet bodů proti Mladé Boleslavi. Středočeský tým podlehl Třinci i podruhé v sezoně, tentokrát poměrem 3:6. První trefu obstaral David Květoň, jenž nešetřil kritickými slovy za poněkud laxní přístup domácích v dalším průběhu úterní konfrontace.

Jako na svižném kolotoči si museli připadat Boleslavští v prvním dějství. Oceláři hýřili pohybem a dokázali své šance efektivně zakončit. Start z kategorie par excellence: "Někdo v naší kabině před zápasem říkal, že na ně musíme vlítnout, jelikož mají za sebou dlouhou cestu a mohou mít těžké nohy. Naštěstí se nám povedlo do puntíku naplnit předzápasový plán a hned první či druhá střela skončila v brance," popisuje velice povedený úvod své družiny.

Gólový apetit Ocelářů byl skutečně obřích rozměrů. Během sedmi minut a šesti vteřin se povedlo skórovat hned pětkrát. Úctyhodná vizitka extraligových šampionů. Jenže v dalším průběhu domácí celek nepochopitelně polevil na tempu a umožnil rivalům vrátit se do utkání: "V první třetině jsme si vytvořili slušný náskok, ale druhá dvacetiminutovka už byla z naší strany mnohem slabší. Pokud bychom hráli proti lepšímu týmu než je Boleslav, asi by to ke konci bylo slušné drama a vyhráli bychom jen s odřenýma ušima," je si vědom hráč s číslem 57.

Kontroverzním okamžikem byla situace z úvodu utkání, kdy se hostům povedlo dostat kus černé gumy do branky. Gól však nebyl uznán, jelikož branková konstrukce domácích nebyla ve standardním ukotvení: "Tuhle situaci jsem neviděl. Zrovna jsem přijel z ledu a seděl na střídačce. Ptal jsem se kluků a tvrdili mi, že puk opravdu prošel brankou, ale klec byla zvednutá, gól proto nemohl platit. Nám se podobná věc stala v play-off proti Slavii a taky nám tuhle branku neuznali. Proto si myslím, že to bylo posouzeno dobře. Rozhodčí to asi moc dobře viděli."

Už v minulém vzájemném duelu se Oceláři brankově rozvášnili v krátkém časovém úseku. Na boleslavském ledě vsítili během poslední periody dokonce hned šest branek: "Takto povedený začátek jsem v rámci extraligy dospělých asi ještě nezažil. Minulý zápas v Boleslavi vypadal podobně, taky se nám povedlo nasázet hodně gólů v jedné třetině. Možná nám tento soupeř opravdu sedí. Docela nás ale mohou mrzet ty dvě poslední třetiny. Je dost možné, že přišlo podvědomé uspokojení, jinak si to nedokážu vysvětlit. Hráli jsme až příliš pasivně. Tohle by se nám příště nemuselo vyplatit," říká aktuálně nejproduktivnější Ocelář s bilancí 6+10.

Po nešetrném zákroku hostujícího zadáka Žabky odstoupil v první třetině kapitán Bonk. Měla jeho absence zásadní vliv na slabší hru Slezanů v dalším průběhu?: "Určitě je mnohem lepší, když jsou pohromadě lajny, které spolu trénuji a vědí o sobě. Po odstoupení Bonkieho jsme museli hodně improvizovat. Nemůžeme se ale vymlouvat na absenci Radka, za takového stavu musíme hrát úplně jiný hokej," tvrdí novojičínský rodák a jedním dechem dodává: "Naší snahou bylo konečně doma vyhrát a přerušit špatnou bilanci. Dnes jsme se výrazněji gólově probudili a věřím, že to bude pozitivní signál i do dalších zápasů."

HC Motor České Budějovice