Cesta za obhajobou začíná! Na úvod proti Motoru

09.09.2021 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Čekání je u konce, nový ročník Tipsport extraligy zvedá svou oponu. Úřadující mistři z Třince vykročí za obhajobou posledních dvou titulů domácím soubojem proti jihočeskému Motoru. Bitva s posíleným soupeřem začíná v pátečních 17 hodin, nenechte si tento duel ujít a přijďte Oceláře podpořit v zahajovací extraligové bitvě!

Sponzorem pátečního utkání prvního kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Českými Budějovicemi je společnost Elektromont Brno, a.s.

HC Motor České Budějovice

České Budějovice se po návratu mezi českou hokejovou elitu v loňské sezoně musely aklimatizovat na vyšší tempo. Tým vedený Václavem Prospalem zakončil ročník na posledním místě tabulky, nesestupové podmínky ale udržely Motor v extralize. Do nové sezony vstupují Jihočeši s novým koučem Jaroslavem Modrým a celou řadou změn v hráčském kádru.

Vedení českobudějovického celku přitáhlo do svých řad brankáře Dominika Hrachovinu, zadáky Petra Šenkeříka, Jana Piskáčka či Jana Štencla, útočné řady pak vyztužili Milan Gulaš, Lukáš Pech, Michal Vondrka nebo Martin Hanzl. Motor rozhodně nebude chtít bojovat jen o udržení v nejvyšší soutěži.

Jihočeši v přípravném období absolvovali celkem devět duelů. Po prvních pěti porážkách se Českobudějovičtí zvedli a ve zbývajících čtyřech utkáních zvítězili. Do nového ročníku tak Motor vstoupí ve vítězné náladě. „Třinec je velice kvalitní tým. Vyhrál poslední ročník extraligy, hrál Ligu mistrů, jde o dobře poskládaný tým. Na začátek jsme si nemohli přát lepšího soupeře (úsměv). Na jeho poslední utkání jsme se podívali, zhodnotili si jej, udělali si z toho pár poznatků a připravujeme náš tým,“ řekl trenér Jaroslav Modrý pro klubový web.

KUPTE SI VSTUPENKU NA ZÁPAS S MOTOREM ZDE

Poslední utkání Českých Budějovic

5. 9. 2021: Motor České Budějovice – Black Wings 1992 Linec 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Branky a nahrávky:
12. Pech (Gulaš, Abdul), 18. Ondráček (Piskáček, Gulaš), 29. Gulaš (Pech, Slováček), 45. Beránek (Štich, Toman), 50. Ondráček (Pech, Gulaš) – 34. Umicevic (Lebler), 34. Romig, 35. Lebler (Rumble, Umicevic).
Sestava Motoru v posledním utkání:
Hrachovina – Piskáček (A), Bučko, Bindulis, Allen, Štich, Štencel, Slováček – Ondráček, Pech (A), Gulaš (C), Venkrbec, Voženílek, Karabáček, Vondrka, Hanzl, Abdul, Beránek, Toman, Holec.

Z kabiny Ocelářů

Poslední dvě kompletně dohrané sezony měly jednoho vládce. Třinečtí Oceláři v letech 2019 a 2021 pokaždé dokráčeli až na samotný vrchol a získali v pořadí druhý a třetí mistrovský titul v klubové historii. Úřadující extraligoví šampioni započnou cestu za obhajobou titulu na domácím kolbišti, v první kole nové extraligové sezony přivítají jihočeský Motor.

Svěřenci trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny a Aleše Krátošky v přípravném období odehráli čtyři duely s bilancí dvou výher a dvou porážek. Následující čtyři mače v rámci Hokejové ligy mistrů ale Ocelářům tolik nevyšly. Po čtyřech prohrách se Slezanům zavřely postupové brány do play off evropské soutěže. „Z pohledu novinářů možná budou po přípravných zápasech a Lize mistrů pochybnosti o síle Ocelářů, ale já věřím, že se forma ladila a tým bude do začátku sezony dobře připraven. Co je ale ze všeho nejdůležitější, momentální vládní nařízení námm umožňuje zaplnit WERK ARENU. Těšíme se, že budeme moct hrát hokej znovu pro naše fanoušky a ve skvělé atmosféře,“ řekl prezident třineckých Ocelářů Ján Moder na předsezonní tiskové konferenci.

Oceláři vstoupí do nového ročníku bez čtyř opor loňského týmu, nahradit Matěje Stránského, Martina Gernáta, Jacka Rodewalda a Ralfse Freibergse by měli slovenský bek Martin Marinčin, útočník Andrej Nestrašil a poslední posila Slezanů forvard Marko Daňo. Záda svým spoluhráčům bude krýt dvojice Marek Mazanec – Ondřej Kacetl. „Postupně se dostáváme tam, kam bychom se dostat chtěli a jak bychom se chtěli prezentovat. Příprava byla dlouhá a celý tým se těší na pátek, na otevřený stadion a naše fanoušku. Za celý tým jim chci slíbit, že uděláme všechno pro to, abychom navázali na loňskou sezonu," sdělil kapitán Ocelářů Petr Vrána.

Poslední utkání Ocelářů

4. 9. 2021 (CHL): Oceláři Třinec – Leksands 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky:
56. M. Kovařčík (Nestrašil) – 33. Zackrisson (Heineman), 44. Lundqvist (Kloos, Ruohomaa), 50. Veronneau (Caito).
Sestava Ocelářů v posledním utkání:
Kacetl – Musil, Kundrátek, Marinčin, Doudera, Jaroměřský, Adámek, Matyáš – Nestrašil, Vrána, Růžička – Kofroň, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Dravecký.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba soupeři potkali v posledním kole základní části minulého ročníku. Českobudějovická aréna viděla jednoznačné vítězství hostujících Ocelářů. Hráči s drakem na prsou v první třetině dvěma brankami Matěje Stránského a Erika Hrni překlopili duel na svou stranu, po bezbrankové prostřední dvacetiminutovce pak v poslední části ještě výsledek na končených 4:0 pro Třinec upravili Vladimír Dravecký s Patrikem Hrehorčákem.

7. 3. 2021: Motor České Budějovice – Oceláři Třinec 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
10. M. Stránský (Martin Růžička, Gernát), 19. Hrňa, 51. Dravecký (Freibergs, Hrehorčák), 58. Hrehorčák (Jaroměřský).

O utkání

Zápas: 1. kolo TELH
Termín: pátek, 10. září 2021, 17:00
Místo: WERK ARENA, Třinec