Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Bod je ztrátou, chtěli jsme vyhrát, tvrdí Vladimír Roth

28.02.2018 · Martin Stebel, Radim Sajbot
Hokej je napínavá hra a bojovat se musí do samotného závěru. Tahle otřepaná pravda znovu zafungovala během utkání Ocelářů v Chomutově. Základem vyrovnávací branky Ondřeje Kovařčíka šest vteřin před koncem třetího dějství byla prudká střela VLADIMÍRA ROTHA od modré čáry. Pro ofenzivního zadáka to byla už jubilejní stá asistence v ocelářském dresu!

Je bod získaný v Chomutově díky brance v dramatické koncovce ztrátou či ziskem?

Těžká otázka. Je to ale spíš ztráta. Jeli jsme tady s tím, že chceme vyhrát. Věděli jsme ale, že Chomutov hraje o všechno a budeme to mít těžké. Půl zápasu byl soupeř lepší, neměli jsme dobrý pohyb, ztráceli jsme krok. Za stavu 2:0 pro Chomutov jsme se ale zvedli, protože nám teklo do bot. Nakonec je ten bod možná pro někoho zlatý, ale spíš bych mluvil o ztrátě.

Co se honí hlavou ve chvíli, kdy do konce třetí třetiny chybí poslední sekundy, je třeba vyrovnat a máte vhazování v útočném pásmu?

Jediná věc na kterou člověk myslí je, aby puk netrefil prvního blokujícího hráče. Skórovat v posledních sekundách? Je to většinou o štěstí, to se vám během sezony moc často nepodaří, je to shoda okolností. Když se to potom odrazí před volného hráče, který puk doklepne do branky, to už je vyloženě otázkou štěstí.

Domácí mužstvo dnes působilo většinu času trochu hladovějším dojmem...

Hrát proti týmům, které bojují na poslední chvíli o play-off, to je vždy hrozně těžké. Soupeř hraje o všechno a nasazení je proto o dvacet třicet procent větší než normálně. Chomutovští hrají dozadu dobře, jsou úporní, mají v obraně vysoké kluky. Je to složité, ale měli bychom si s tím poradit lépe.

Extraliga se kvůli olympiádě zhruba tři týdny nehrála. Jak těžké je znovu najít optimální herní tempo?

Zápasy po tak dlouhé přestávce jsou trochu jiné. Každý hráč potřebuje rozdílný čas k tomu, aby nabral zpátky správný rytmus. Začátek nebyl v našem podání vůbec dobrý. Nevím, čím to bylo. Do příštího zápasu se musíme jednoznačně zlepšit!