Bitva o všechno: Čtvrtfinále rozhodne sedmý zápas v Třinci

27.03.2024 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Napínavá čtvrtfinálová série se dočká velkého vyvrcholení. O postupu do semifinále rozhodne poslední sedmý zápas, ten se ve čtvrtek hraje v Třinci. Oceláři hostí České Budějovice v 17:00, přímý přenos vysílá O2 TV Sport.

Utkání 7. čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Motorem České Budějovice má ve WERK ARENĚ úvodní buly ve čtvrtek 17:00, zápas přímým přenosem vysílá stanice O2 TV Sport.

ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

Předprodej na čtvrteční utkání odstartoval ve středu ve 12:00, až do čtvrtečního buly se mohou v on-line rezervačním systému objevovat uvolněné technické rezervace i místa permanentkářů.

Majitelé permanentních vstupenek, kteří nemohou ve čtvrtek na zápas dorazit, mohou své místo uvolnit do volného prodeje, získat za to odměnu a pomoct k ještě lepší atmosféře ve WERK ARENĚ. Více informací, jak svou permanentku uvolnit, čtěte zde!

Sponzorem čtvrtečního utkání 7. čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Motorem České Budějovice je Eni Austria GmbH, odštěpný závod Praha

Věděli jste, že?

Oceláři: Třikrát a dost!

S velkým zklamáním se vraceli Oceláři v úterý večer domů z Českých Budějovic.

Šestý zápas se jim nepovedl, po prohře 0:3 tak v úterý neproměnili ani třetí postupový mečbol a budou se muset o semifinále porvat v nevyzptatelném Game seven. Nic, co by zkušené třinecké mužstvo neznalo.

"Tohle jsou zápasy, které chce hrát každý hráč. Těšíme se," prohlásil útočník Daniel Voženílek v úterý po utkání. I z jeho slov je patrné, že Třinečtí touží hodit celý dosavadní průběh série za hlavu. Z jihu Čech se domů tým vracel letadlem, bleskový přesun do vlastních postelí a ušetřené síly se mohou ve čtvrtek hodit. Je jasné, že zápas o všechno budou rozhodovat hlavně detaily.

Poprvé v play off nastoupil do zápasu brankář Ondřej Kacetl, v Českých Budějovicích inkasoval dva góly. Utkání rozhodla produktivita na druhé straně.

"Samozřejmě chcete vyhrát každou sérii v co nejkratším možném čase, nepovedlo se nám to, takže jdeme do sedmého duelu. Těšíme se na něj," opakoval Voženílek. Oceláři v průběhu úterní bitvy přišli o Martina Růžičku. Nejproduktivnější hráč týmu v základní části kvůli zranění odstoupil ze zápasu po druhé třetině a není jasné, zda bude moct ve čtvrtek nastoupit.

"Musíme hrát celých šedesát minut a všichni," burcoval tým na tiskové konferenci také trenér Zdeněk Moták.

Motor: Touha přepsat historii

Tým, který se nevzdává. Oceláři ve čtvrtfinále narazili na mimořádně odhodlaného soka. České Budějovice se po třech prohrách zvedly a krůček po krůčku si nakonec zaslouženě vynutily zápas číslo sedm. Obrovskou sílu týmu chválí zejména trenér Ladislav Čihák, který doufá, že jeho tým zvládne Oceláře porazit i počtvrté.

"Člověku jde mráz po zádech z toho, jak je tým soudržný a zápas od zápasu lepší. V Třinci se může stát cokoliv. Oni mají výhodu domácího prostředí, ale já si přeju, abychom se vrátili do Budějovic a hráli další sérii. Uděláme pro to maximum," řekl Čihák, kterýmu chybí zraněný obránce Hovorka a útočník Harris.

Obrovská obětavost Motoru pomohla k vyrovnání stavu série, dokáží Oceláři odpor houževnatého soupeře zlomit?

Jednoznačným hrdinou dosavadní série je brankář Dominik Hrachovina, který v úterý vychytal první čtvrtfinálové čisté konto. Oceláře svými zákroky trápí od čtvrtého zápasu, je nejspíš hlavním strůjcem tohoto dramatu. České Budějovice jsou rázem v pozici týmu, který může jako první v historii play off otočit sérii ze stavu 0:3 a teprve pátým týmem, který ze stavu 0:3 na zápasy dokázal sérii dostat do Game 7.

Motor vyrazil do Třince s denním předstihem, zápasem budou žít i fanoušci na jihu Čech. Duel by se měl promítat na tamním náměstí. Zvládnou Oceláři přetrhnout šňůru proher a postoupit pošesté v řadě do extraligového semifinále?

Statistika HC Oceláři Třinec Banes Motor České Budějovice
Bilance v play off 6 zápasů, 3/3, skóre 11:13 9 zápasů, 6/3, skóre 25:18
Bilance doma/venku v play off 3 zápasy, 2/1, skóre 6:3 4 zápasy, 2/2, skóre 6:7
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 3-1-1-5, skóre 21:29 10 zápasů, 5-1-0-4, skóre 27:25
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 3 prohry 3 výhry
Vzájemná bilance (v play off) 6 zápasů, 3/3, skóre 11:13 (50% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – doma 3 zápasy, 2/1, skóre 6:3 (67% úsp.)
Lídr bodování Libor Hudáček 5 (2+3) Milan Gulaš 9 (7+2)
Nejlepší střelec Richard Nedomlel, Libor Hudáček, David Cienciala všichni 2 Milan Gulaš 7
Nejlepší nahrávač Libor Hudáček, Marko Daňo oba 3 Lukáš Pech 7
Nejproduktivnější obránce Richard Nedomlel 3 (2+1) Jan Štencel 6 (0+6)